Zamknij

Piotr Strojnowski nie żyje. Był autorem wielkiego przeboju

Redakcja
28.11.2020 12:21
Piotr Strojnowski
fot. Screen Youtube/Piotr Strojnowski

Piotr Strojnowski nie żyje. Muzyk, wokalista i współzałożyciel zespołu Daab, zmarł w piątek w wieku 62 lat. Zasłynął m.in. jako twórca przeboju "Ogrodu serce".

Piotr Strojnowski nie żyje - tę smutną informację przekazał Robert Gawliński. "Piotrek Strojnowski dołączył dziś do niebiańskiej orkiestry... R.I.P." - napisał na Facebooku Gawliński.

Piotr Strojnowski nie żyje - kim był?

Strojnowski urodził się w 1958 r. w Warszawie. Wspólnie z Dariuszem Gierszewskim, Andrzejem Zeńczewskim i Arturem Miłoszewskim był współzałożycielem zespołu Daab, który powstał pod koniec 1982 r. i wykonywał muzykę reggae.

Sławę muzykom przyniosła piosenka "Ogrodu serce" - znana powszechnie jako "W moim ogrodzie". Znalazła się ona na debiutanckiej płycie wydanej w 1986 r. Na płycie tej znalazło się także wiele innych popularnych piosenek np. "Kalejdoskop moich dróg", "Fala ludzkich serc", "W zakamarkach naszych dusz".

Piotr Strojnowski był także dyplomowanym instruktorem terapii uzależnień. Był m.in. współzałożycielem i współwłaścicielem Centrum Psychoterapii i Psychoedukacji TOT w Ciechanowie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP