Zamknij

Piotr Szczepanik nie żyje. Gwiazdy i politycy żegnają artystę: "Wspaniały, mądry człowiek"

20.08.2020 14:59
Piotr Szczepanik
fot. TRICOLORS/East News

Piotr Szczepanik zmarł 20 sierpnia po długoletniej walce z chorobą. Słynnego piosenkarza i autora wielkiego przeboju „Kochać” żegnają gwiazdy i politycy. Śmierć 78-letniego artysty skomentowali m.in. Jacek Fedorowicz i Bohdan Łazuka, którzy przez wiele lat współpracowali z Piotrem Szczepanikiem.

Piotr Szczepanik nie żyje. Informację o odejściu 78-letniego piosenkarza i gitarzysty, który zmagał się od dłuższego czasu z chorobą, przekazała w środę jego córka.

Śmierć Piotra Szczepanika wywołała ogromny smutek i poruszenie zarówno wśród fanów artysty, jak i również kolegów z branży. W internecie pojawiło się wiele wzruszający wpisów opublikowanych przez gwiazdy i polityków.

Piotr Szczepanik nie żyje. 5 największych i niezapomnianych przebojów artysty

Piotr Szczepanik nie żyje. Gwiazdy i politycy żegnają artystę

Piotra Szczepanika żegnają w poruszających słowach gwiazdy i politycy. Pożegnalne wpisy opublikowali m.in. minister kultury Piotr Gliński, Kancelaria Prezydenta RP Andrzeja Dudy czy artysta Ralph Kamiński.

Znakomity piosenkarz i muzyk, wykonawca niezapomnianych przebojów. W stanie wojennym współorganizował niezależną scenę muzyczną i wspierał działania opozycji demokratycznej. Wspaniały, mądry Człowiek — czytamy we wpisie Kancelarii Prezydenta na Twitterze.

Jacek Fedorowicz i Bohdan Łazuka komentują śmierć Piotra Szczepanika

Piotr Szczepanik współpracował przez wiele lat z Jackiem FedorowiczemBohdanem Łazuką. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych wspólnie tworzyli program kabaretowy „Popierajmy się”. Teraz słynni artyści wspominają 78-letniego piosenkarza.

Mój Boże. To jest dla nas... dla mnie i dla żony tragiczna wiadomość. Szczególnie, że ostatnio próbowaliśmy się z nim skontaktować, ale się nie udało. Nie zdążyliśmy... Piotr to kawał naszego życia. Myśmy się bardzo serdecznie i bardzo blisko przyjaźnili. Poznaliśmy się w latach 60. i potem współpracowaliśmy, razem tworzyliśmy trio koncertowe - Łazuka, Szczepanik i ja. Jeździliśmy po całej Polsce, to były piękne chwile — powiedział Fedorowicz w rozmowie z Faktem.

Nie chcę mówić o truizmach, bo przecież każde życie ma swój kres. Ale są osoby, co do których nie mogę się pogodzić, że odeszły. Podejrzewam, że w niebiosach też musi być teraz niezły bałagan, skoro opuszcza nas jeden z najbardziej lirycznych śpiewaków — wyznał Łazuka w wywiadzie dla WP.

RadioZET.pl/fakt.pl,wp.pl