Zamknij

Piotr Szczepanik nie żyje. 5 największych i niezapomnianych przebojów artysty

20.08.2020 11:49
Piotr Szczepanik
fot. Jan KUCHARZYK/East News

Piotr Szczepanik nie żyje. Popularny piosenkarz i gitarzysta zmarł w czwartek po długiej walce z chorobą. Artysta był jednym z najsłynniejszych polskich muzyków wykonujących poezję śpiewaną. Stworzył wiele niezapomnianych hitów, które śpiewała cała Polska. Oto 5 największych przebojów Piotra Szczepanika.

Piotr Szczepanik zmarł 20 sierpnia w wieku 78 lat. O śmierci słynnego polskiego piosenkarza  i gitarzysty poinformowała jego córka w rozmowie z PAP. Jagoda Maria Szczepanik potwierdziła w wywiadzie, że ojciec poważnie chorował od wielu lat.

Największe przeboje Piotra Szczepanika śpiewała cała Polska. Jeden z najpopularniejszych artystów poezji śpiewanej zachwycił miliony Polaków swoimi romantycznymi i pełnymi emocji balladami, które na zawsze zapisały się w historii polskiej piosenki.

Piotr Szczepanik nie żyje. Największe przeboje artysty

Piotr Szczepanik miał na swoim koncie wiele pięknych i klimatycznych utworów, w których śpiewał o miłości. Twórca poezji śpiewanej zasłynął z kultowej ballady „Kochać”, uznawanej przez wielu fanów za jedną z najpiękniejszych polskich piosenek w historii.

Poniżej prezentujemy 5 największych przebojów Piotra Szczepanika, o których polscy słuchacze nigdy nie zapomną.

"Kochać"

"Nigdy więcej"

"Goniąc kormorany"

"Żółte kalendarze"

"Puste koperty"