Zamknij

Andrea Bocelli i wielka orkiestra pod batutą… robota! Zobacz niesamowite nagranie [WIDEO]

Redakcja
14.09.2017 11:25
Andrea Bocelli i wielka orkiestra pod batutą… robota! Zobacz niesamowite nagranie [WIDEO]
fot. AFP PHOTO / MIGUEL MEDINA / EAST NEWS

Takiego dyrygenta nie miała nigdy wcześniej żadna orkiestra na świecie. W trakcie wtorkowego koncertu we włoskiej Pizie muzykami kierował robot, któremu towarzyszył na scenie sam Andrea Bocelli. Czy koncert się udał? Zobaczcie wideo!

Włoskie miasto Piza było po raz pierwszy gospodarzem festiwalu robotyki. Na zakończenie imprezy postanowiono zorganizować niecodzienny koncert orkiestry, której dyrygentem został robot YuMi. Kilka tysięcy osób było świadkami historycznego wydarzenia.

Urządzenie wyposażone w dwa mechaniczne ramiona dyrygowało muzykami za pomocą prawdziwej batuty. Mechanizm autorstwa Szwajcarów nie potrafi jednak improwizować. Robot był uczony wszystkich ruchów i gestów przez 17 godzin. Gdyby w trakcie koncertu nagle zmieniono wcześniej ustalone tempo, maszyna najprawdopodobniej przestałaby prawidłowo funkcjonować.

Wszystko poszło jednak zgodnie z planem. Niecodzienny dyrygent został nagrodzony gromkimi brawami przez kilkutysięczną publiczność. Robotowi i orkiestrze Lucca Philharmonic towarzyszył na scenie Andrea Bocelli, jeden z najsłynniejszych śpiewaków operowych na świecie.

RadioZET.pl/dailymail.co.uk/PK