Zamknij

Placido Domingo oskarżony o molestowanie seksualne. Szokujące relacje kobiet

Piotr Krajewski
13.08.2019 14:29
Placido Domingo oskarżony o molestowanie seksualne
fot. AFP/EAST NEWS

Placido Domingo oskarżony o molestowanie seksualne. Przez niemal 30 lat legendarny śpiewak operowy miał nakłaniać kobiety do relacji seksualnych w zamian za pracę. Hiszpański artysta wydał oświadczenie w sprawie oskarżeń.

Placido Domingo oskarżony o molestowanie seksualne

Placido Domingo został oskarżony o molestowanie seksualne. We wtorek agencja Associated Press poinformowała, że dziewięć kobiet — osiem śpiewaczek i jedna tancerka — twierdzi, iż legendarny śpiewak operowy nakłaniał je do relacji seksualnych, obiecując im pracę.

Przez niemal 30 lat kobiety miały być nękane seksualnie. W przypadku gdy ofiary opierały się, Hiszpan wykorzystywał swoją pozycję w branży operowej i karał je zawodowo. Niektóre z nich informują, że nigdy nie otrzymały obiecanych ról.

>> Katy Perry oskarżona o molestowanie seksualne. Szokujący wpis modela z jej teledysku

Do nieprzyjemnych sytuacji dochodziło podobno m.in. na spotkaniach biznesowych. Jak podaje Associated Press, Placido Domingo zmuszał kobiety do całowania, a nawet wkładał dłoń pod spódnice. Jedna ze śpiewaczek przyznała, że tuż po zatrudnieniu mężczyzna zapraszał ją na randki.

Lunch biznesowy nie jest dziwny. Ale gdy ktoś próbuje trzymać twoją rękę podczas lunchu biznesowego, jest dziwne. Lub gdy kładzie rękę na kolanie, jest trochę dziwne. Zawsze w jakiś sposób dotykał i zawsze całował — mówi jedna z kobiet.

Associated Press rozmawiało także z kilkudziesięcioma śpiewakami, tancerzami, muzykami orkiestry, członkami personelu pracującymi za kulisami, nauczycielami głosu i administratorem, którzy potwierdzają informacje przekazane przez ofiary. Domingo miał dopuszczać się niewłaściwego zachowania i bezkarnie prześladował młode kobiety.

Oświadczenie Placido Domingo w sprawie molestowania seksualnego

Placido Domingo wydał oświadczenie w sprawie oskarżeń o molestowanie seksualne. Śpiewak operowy zaprzeczył tym doniesieniom.

Zarzuty tych niewymienionych z nazwiska osób sprzed trzydziestu lat są głęboko niepokojące i nieprawdziwe. Mimo to bolesne jest to, iż mogłem kogoś zdenerwować lub sprawić, że poczuje się niezręcznie — bez względu na to, jak dawno temu to było i pomimo moich najlepszych intencji. Wierzyłem, że wszystkie moje oddziaływania i relacje były zawsze mile widziane. Ludzie, którzy mnie znają lub którzy ze mną pracowali, wiedzą, że nie jestem kimś, kto celowo skrzywdziłby, uraził czy zawstydził kogokolwiek — pisze w oświadczeniu artysta.

Placido Domingo to jeden z najsłynniejszych śpiewaków w historii. Nazywany jest legendą opery i jednym z trzech najważniejszych tenorów — obok Luciano Pavarottiego i Jose Carrerasa. Na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród Grammy i ponad 4000 występów. Obecnie jest aktywnym dyrygentem i reżyserem Opery w Los Angeles.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PAP,AP/PK