Zamknij

Płyta Maty jeszcze nie trafiła do sklepów, a już osiągnęła wielki sukces

17.08.2021 12:21
Mata
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Mata nie musi czekać na premierę swojej płyty, żeby osiągnąć dzięki niej sukces, na który inni muzycy pracują latami. "Młody Matczak" pokrył się platyną.

Mata odhacza kolejny sukces. Czy osiągnięcia jednego z najpopularniejszych w Polsce młodych raperów jeszcze kogoś zaskakują? Matczak swoim stylem i przekazem wbił się idealnie w potrzeby rynku. Artysta od premiery pierwszego kawałka nie przestaje bić kolejnych rekordów popularności.

Mata. Płyta rapera z wielkim sukcesem przed premierą

Do długiej listy trzeba będzie dorzucić kolejny punkt. Artysta zaplanował premierę swojej drugiej płyty na 21 września 2021. Chociaż do tego czasu pozostał jeszcze miesiąc, krążek Maty zamówiły już tysiące jego fanów.

Album przekroczył właśnie 30 tysięcy sprzedanych płyt. Oznacza to, że "Młody Matczak" pokrył się platyną na miesiąc przed premierą. W tym miejscu warto również wspomnieć, że krążek stał się złoty w zaledwie sześć godzin po ogłoszeniu preorderu.

xx

Mata - "Młody Matczak" z platyną na miesiąc przed premierą

21-letni raper ostatnio odebrał dwie statuetki Fryderyków. Artystę nagrodzono za "fonograficzny debiut roku" oraz "album roku hip hop". Oprócz tego Młody Matczak zagra wkrótce rekordowy koncert na Lotnisku Bemowo w Warszawie, a jego kawałek trafił na prestiżową listę przebojów - Billboard.

Płytę "Młody Matczak" zapowiadają, póki co trzy single świetnie odebrane przez fanów Maty oraz krytyków. To głośna "Patoreakcja", letni numer "La la la (oh oh)" oraz "Kiss cam (podryw roku)".