Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pogrzeb Arethy Franklin. Na piątkowej ceremonii wystąpią m.in. Ariana Grande i Stevie Wonder

31.08.2018 10:46

W piątek, 31 sierpnia odbędzie się pogrzeb Arethy Franklin. Legendarna piosenkarka, która zmarła 16 sierpnia w wieku 76 lat, zostanie pochowana na cmentarzu Woodlawn w Detroit. W trakcie ceremonii wystąpią m.in. Jennifer Hudson, Stevie Wonder i Ariana Grande.

Aretha Franklin fot. MOLLY RILEY/AFP/EAST NEWS

Pogrzeb Arethy Franklin w piątek 31 sierpnia

Pogrzeb Arethy Franklin zaplanowano na piątek, 31 sierpnia. Prywatna ceremonia pogrzebowa, w której wezmą udział jedynie rodzina i najbliżsi przyjaciele zmarłej gwiazdy, odbędzie się w Greater Grace Temple w Detroit i będzie transmitowana w amerykańskiej telewizji. Trumna z ciałem Królowej Soulu spocznie na cmentarzu Woodlawn. Uroczystość potrwa kilka godzin.

W trakcie pogrzebu Arethy Franklin wystąpi wiele gwiazd muzyki. Usłyszymy m.in. Jennifer Hudson, Arianę Grande, Steviego Wondera i Faith Hill.

Aretha Franklin fot. PAP/EPA/PAUL SANCYA / POOL

Aretha Franklin, nazywana także Królową Soulu, zmarła 16 sierpnia w wieku 76 lat. Od lat zmagała się z rakiem trzustki. Odeszła w swoim domu w Detroit otoczona rodziną i przyjaciółmi.

Była jedną z najlepiej sprzedających się artystek w historii. Zdobyła 18 prestiżowych nagród Grammy oraz nagrała legendarne przeboje „Respect”, „I Say a Little Prayer” i „(You Make Me Feel Like) A Natural Woman”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/people.com/PK

Oceń