Zamknij

Pogrzeb Chestera z Linkin Park. Rodzina podjęła decyzję w sprawie ceremonii

Redakcja
28.07.2017 12:01
Pogrzeb Chestera z Linkin Park. Rodzina podjęła decyzję w sprawie ceremonii
fot. ons.pl

Minął już ponad tydzień od tragicznej śmierci lidera Linkin Park. Jak dowiedział się portal TMZ, uroczystości pogrzebowe będą miały charakter prywatny i zamknięty. Taką decyzję podjęła rodzina Chestera Benningtona.

Na pogrzebie 41-letniego muzyka pojawią się tylko najbliżsi krewni i przyjaciele. Rodzina Benningtona pragnie, aby ceremonia miała charakter prywatny. Bliscy wiedzą jednak, że fani również chcieliby pożegnać swojego ukochanego idola. Niewykluczone więc, że zostanie zorganizowane inne wydarzenie. Nie podjęto jednak jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie.

Zobacz także

Pojawiły się też informacje o miejscu pochówku wokalisty Linkin Park. Spekulowano, że muzyk zostanie pochowany obok Chrisa Cornella, swojego najlepszego przyjaciela. Przypomnijmy, że Cornell popełnił samobójstwo w maju tego roku. Bennington powiesił się w dniu jego 53. urodzin. Bliscy Chestera nie zgadzają się jednak, aby artysta spoczął na tym samym cmentarzu – ze względu na bardzo publiczny charakter miejsca.

Zobacz także

Polski fan żegna Chestera z Linkin Park

Samobójstwo lidera Linkin Park wstrząsnęło całym światem. Fani Benningtona nadal nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Wielu z nich upamiętnia artystę wzruszającymi wpisami, zdjęciami i filmikami. Wyjątkowe wideo przygotował także polski producent muzyczny Paweł Zwierzchowski, dla którego Chester był wielkim idolem. Teledysk podbija internet.

Strona ku pamięci Chestera Benningtona

Kilka dni temu zespół Linkin Park uruchomił specjalną witrynę internetową. Można tam znaleźć pożegnalne wpisy fanów z całego świata oraz kontakty dla osób, które mają problemy i potrzebują pomocy specjalistów.

Oficjalna przyczyna śmierci wokalisty

Koroner sądowy z Los Angeles wydał oficjalne oświadczenie, w którym potwierdził przyczynę śmierci członka Linkin Park. Mężczyzna popełnił samobójstwo przez powieszenie. Ciało artysty zauważyła pokojówka. Obok Benningtona znajdowała się opróżniona do połowy butelka alkoholu. W domu nie znaleziono listu pożegnalnego. Więcej szczegółów tutaj.

RadioZET.pl/TMZ/PK