Zamknij

Pogrzeb Roberta Brylewskiego. Tłum ludzi pożegnał muzyka [ZDJĘCIA]

Redakcja
15.06.2018 13:56
Pogrzeb Roberta Brylewskiego
fot. PIOTR GRZYBOWSKI/AGENCJA SE/EAST NEWS

Pogrzeb Roberta Brylewskiego odbył się w piątek, 15 czerwca, na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Legendę polskiego punka pożegnało wiele osób, w tym znani artyści. Pojawili się m.in. Organek, Kazik Staszewski czy Maciej Maleńczuk.

Pogrzeb Roberta Brylewskiego na Powązkach

Pogrzeb Roberta Brylewskiego odbył się w piątek, po godz. 10:00, na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. W ceremonii pogrzebowej wziął udział tłum osób, w tym najbliżsi zmarłego muzyka i znani artyści. Na Powązkach pojawili się m.in. Tymon Tymański, Kazik Staszewski, Maciej Maleńczuk, Krzysztof Zalewski oraz Organek.

 Te wszystkie wspaniałe rzeczy, które pozostawił jako artysta, one żyją, one żyć będą. To są te iskry i te promienie, które ciągle będą rozsiewane po świecie, które będą zapadać w następne serca. To się nigdy nie skończy, dlatego w tym przeraźliwie smutnym dniu pomyślmy przede wszystkim o tym, ile Roberta zostało — powiedział w trakcie pogrzebu Tomasz Lipiński, przyjaciel artysty i współzałożyciel Brygady Kryzys.

Gwiazdy na pogrzebie Roberta Brylewskiego [ZDJĘCIA]

Rodzina Roberta Brylewskiego — zgodnie z wolą artysty — poprosiła wcześniej, aby zamiast kwiatów złożyć datki pieniężne na Cor Infantis — Fundację na rzecz dzieci z wadami serca.

Robert Brylewski zmarł 3 czerwca w warszawskim szpitalu przy ul. Szaserów. Był współzałożycielem zespołów Izrael i Kryzys. Miał 57 lat. Od kilku tygodni Brylewski przebywał w śpiączce, która — jak podali bliscy artysty — była spowodowana ciężkim urazem. Okoliczności śmierci bada prokuratura. Legenda polskiego punka została dotkliwie pobita na warszawskiej Pradze.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/PK