Zamknij

Pogrzeb Tomasza Stańki w Warszawie. Legenda jazzu spoczęła na Powązkach [ZDJĘCIA]

Redakcja
10.08.2018 11:42
Pogrzeb Tomasza Stańki
fot. Radio ZET

Pogrzeb Tomasza Stańki odbył się na warszawskich Powązkach. Legendarny polski jazzman został pochowany w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym. W ceremonii pogrzebowej wzięli udział rodzina, przyjaciele i znani artyści.

Pogrzeb Tomasza Stańki w Warszawie. Zdjęcia z Powązek

Pogrzeb Tomasza Stańki odbył się na warszawskich Powązkach. Ceremonia pogrzebowa miała miejsce na Cmentarzu Wojskowym. Wybitny polski artysta jazzowy spoczął w Alei Zasłużonych.

W uroczystości uczestniczyły tłumy, w tym wiele znanych osób. Pojawili się m.in. Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Wojtek Mazolewski, Małgorzata Potocka i Kuba Wojewódzki.

Tomasz Stańko zmarł 29 lipca. Legendarny jazzman, który cieszył się ogromną popularnością także poza granicami Polski, odszedł w wieku 76 lat. Od kilku miesięcy zmagał się z rakiem płuc. Zmarł w szpitalu onkologicznym w Warszawie.

W swojej karierze nagrał ponad 40 autorskich płyt. Tomasz Stańko komponował także muzykę filmową. Był wielokrotnie nagradzany — w 2003 roku otrzymał Europejską Nagroda Jazzową. Koncertował zarówno w Polsce, jak i za granicą. Występował i nagrywał m.in. z Cecilem Taylorem, Janem Garbarkiem, Peterem Warrenem, Stu Martinem, Donem Cherrym, Garym Peacockiem, Davem Hollandem oraz Dino Saluzzim.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK