Zamknij

Polacy nagrali wyjątkowy cover przeboju Depeche Mode. W klipie Katarzyna Figura [WIDEO]

20.09.2021 12:21
Katarzyna Figura
fot. Spirit In The Forest/YouTube

Spirit in the Forest z Wejherowa to zespół, który nagrywa własne wersje utworów Depeche Mode. Muzycy zaprosili do współpracy aktorkę - Katarzynę Figurę. 

"Spirit In The Forest" to nazwa trasy oraz koncertowy film, dokument i album zespołu Depeche Mode zrealizowany w 2019 roku. W produkcji widzimy, jak sześciu fanów zespołu pochodzących z różnych miejsc na świecie opowiada o wpływie muzyki Brytyjczyków na ich życie. Tytuł spodobał się fanom Depeszów z Wejherowa.

Spirit in the Forest w coverze Depeche Mode "Strangelove"

Kamil Podbielski, Damian Podbielski, Kordian Sikorski i Artur Baranowski postanowili połączyć swoją fascynację muzyką Depeche Mode i stworzyć własny projekt. Wykorzystali ku temu nazwę trasy koncertowej idoli. Z okazji 40-lecia powstania grupy stworzyli własną, która coveruje utwory Brytyjczyków.

Spirit In The Forest działa od czerwca 2020 roku. Formacja niedawno zrealizowała teledysk do utworu "Strangelove" napisanego przez Martina L. Gore'a. Tworzenie klipu wsparło miasto Wejherowo, a w roli głównej na nagraniu widzimy gwiazdę polskiego kina - Katarzynę Figurę.

Polski zespół coveruje Depeche Mode

O fascynacji Spirit In The Forest muzyką Depeche Mode opowiedział wokalista i klawiszowiec formacji, Kamil Podbielski w rozmowie z wejherowo24.info:

To nie jest zespół, gdzie kupiono tekst czy melodie. To zespół, w którym poświęcono bardzo dużo czasu, żeby utwory stworzyć i czuć. To jest miłość, to jest romantyzm, to jest też klasa i elegancja.

Muzycy poinformowali w swoich mediach społecznościowych, że wkrótce wydadzą album. Płyta "A Question of Time" została nagrana w studiu Sound 8 w Gdyni. Ma mieć swoją premierę na początku 2022 roku.

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA] 

RadioZET.pl/wejherowo24.info