Zamknij

Pol'and'Rock 2021 z kolejnymi trzema artystami w line-upie. W ASP pojawi się znany YouTuber

15.06.2021 09:51
Pol'and'Rock Festival
fot. SZYMON AKSIENIONEK/Reporter/East News

Pol'and'Rock 2021 z kolejnymi ogłoszeniami. Organizatorzy zdradzili kolejnych trzech wykonawców, którzy dołączą do line-upu Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Ujawnili także kolejnego gościa ASP.

Pol'and'Rock Festival 2021 dokonał wielu zmian w formule wydarzenia. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby mimo ograniczeń związanych z pandemią, impreza się odbyła. Obostrzenia jednak zmusiły twórców Najpiękniejszego Festiwalu Świata do wprowadzenia pewnym kontrowersyjnych dla fanów wydarzenia modyfikacji. Po raz pierwszy uczestnictwo w Pol'and'Rocku będzie ograniczone liczbami i zasadami. 

Pol'and'Rock Festival 2021 z kolejnymi gwiazdami w line-upie

Festiwal, który od lat odbywał się w Kostrzynie nad Odrą, przeniósł się na teren byłego lotniska w Makowicach w gminie Płoty. Jednak nowe miejsce imprezy to nie najgłośniej komentowana zmiana. Największe kontrowersje wśród fanów wydarzenia wywołały płatne wejściówki na festiwal oraz fakt, że będą mogły uczestniczyć w nim wyłącznie osoby zaszczepione.

Jurek Owsiak podkreśla, że sama impreza nadal jest bezpłatna, jednak uczestnicy będą musieli pokryć koszt testu na obecność koronawirusa, który zostanie wykonany tuż przed wejściem na teren festiwalu.

Pol'and'Rock Festival 2021. Kto wystąpi?

Z racji tego, że pandemia koronawirusa nadal trwa, poruszanie się między niektórymi państwami wciąż jest utrudnione. Największe imprezy muzyczne w Europie zostały ponownie przełożone na 2022 rok. Dlatego na lotnisku w Makowicach zabraknie wielu zagranicznych gwiazd, które miały zasilić line-up.

Jednak organizatorzy się nie poddają i uzupełniają harmonogram imprezy o kolejne lokalne gwiazdy. Do składu Pol'and'Rock Festival 2021 dołączyła właśnie grupa Hańba!, Black River oraz Tides From Nebula.

Hańba!

Hańba! to formacja punkowo-folkowa oparta na koncepcji tego, że punkowe granie wcale nie narodziło się na Wyspach Brytyjskich w latach 80-tych ubiegłego wieku, a w Polsce okresu międzywojennego. Klezmerskie, folkowe brzmienia przeplatają się więc z rytmicznymi, buntowniczymi dźwiękami muzyki punkowej. Tworzący kapelę artyści konsekwentnie kreują artystyczną wizję zainspirowaną Polską przedwojenną - rewolucyjną, żyjącą w rytmie muzyki klezmerskiej, zanurzoną w atmosferze rozwijających się miast i kwitnącej kultury, kraju sprzeczności i wielokulturowości.

Black River

Muzycy tworzący Black River są związani z kapelami takimi jak Behemoth, Dimmu Borgir, Rootwater, Geisha Goner, HUNTER, Vesania czy Neolithic, czyli stanowią absolutną czołówkę ciężkiego grania rodem z Polski. Black River to jedna z najciekawszych kapel metalowych w kraju, zdobywająca też coraz więcej fanów poza granicami kraju.

Tides from Nebula

Brzmienie Tides from Nebula to pełne napięcia, elektryzujące dźwięki, które zabierają słuchacza na podróż po niezwykłym muzycznym krajobrazie. Twórczość warszawskiego trio może przywodzić na myśl utwory gigantów elektronicznego, ambienetowego grania spod znaku Sigur Ros czy Mogwai, jednak muzycy tworzą muzykę innowacyjną, różnorodną.

Poznaliśmy również kolejnego gościa namiotu Akademii Sztuk Przepięknych, który również w tym roku stanie na terenie festiwalu. Będzie nim Radosław Kotarski, znany youtuber, dziennikarz i autor, twórca kanału Polimaty.

Pol'and'Rock Festival 2021 odbędzie się w dniach 29-31 lipca.