Zamknij

Półmetek Krynicy Źródłem Kultury z Kasią Kowalską [RELACJA]

Redakcja
05.02.2018 12:12
Półmetek Krynicy Źródłem Kultury z Kasią Kowalską [RELACJA]
fot. Kamil Cichoń

To już szósty raz, kiedy publiczność zgromadzona w krynickiej Pijalni Głównej miała okazję na spotkanie z największymi gwiazdami polskiej muzyki. Tym razem była to Kasia Kowalska z zespołem. Radio ZET jest wyłącznym radiowym patronem medialnym całego cyklu.

Piątkowy wieczór rozpoczął się koncertem Sonbird - pochodzącej z Żywca grupy, która zwyciężyła w zeszłorocznej edycji Festiwalu Supportów. Zespół urzeka naturalnością swojej muzyki i tekstami, a jego lider - Dawid Mędrzak - nie raz udowodnił, że z każdą publicznością potrafi nawiązać błyskawiczny kontakt. Niespodzianki nie było również w Krynicy - widzowie żywiołowo reagowali na kolejne piosenki formacji.

Kasia Kowalska to niewątpliwie jedna z najjaśniejszych gwiazd na firmamencie polskiej muzyki rockowej. Debiutowała w 1994 roku i do tej pory może pochwalić się prawie półtoramilionową sprzedażą swoich płyt. Single z 7 jej nagranych albumów regularnie docierały na szczyty radiowych list przebojów. Wokalistka swój występ rozpoczęła od „Antidotum” - bezsprzecznie największego hitu z płyty o tym samym tytule z 2002 roku. Tuż po nim zabrzmiał pochodzący z tego samego wydawnictwa „Pieprz i sól”, a chwilę potem powrót do lat 90. zapewnił widzom  „Co może przynieść nowy dzień”.

Kasia
fot. Kamil Cichoń

Fani ostrzejszych kompozycji wokalistki z pewnością docenili obecność takich utworów, jak „Cukierek (mój dawca słodyczy)” czy „Czekam, boję się”. Płynne przejście w jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów artystki „Jak rzecz” i błyskawiczne przeskok w nowocześnie zaaranżowane „Aya” były tylko przygrywką do „Tak, tak” Grzegorza Ciechowskiego. Koncert zakończyły „Wyrzuć ten gniew”, „Coś optymistycznego”, a na bis - „To, co dobre”.

W sobotę, 3 lutego, wieczorny koncert rozpoczął Redford. To zespół, który w zeszłym roku dostał się do półfinałowej szóstki Festiwalu Supportów. Gitarowe brzmienie zespołu i oryginalna barwa głosu wokalisty - Dominika Dudka - na prawie godzinę zawładnęły publicznością w Pijalni Głównej w Krynicy. Pod sam koniec występu Redforda management Andrzeja Piasecznego podjął decyzję o odwołaniu koncertu artysty, który miał wystąpić tego wieczoru. Powodem była nagła i nieoczekiwana choroba wokalisty. Występ został przełożony na 24 lutego, a zakupione bilety nie stracą ważności.

Następne koncerty w krynickiej Pijalni zagrają IRA (10 lutego) i Czerwone Gitary (11 lutego).

Krynica Źródłem Kultury potrwa do 23 lutego. Bilety na poszczególne wydarzenia można nabyć w Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju, w placówkach Empiku oraz na stronie ebilet.pl. Wejściówki na wszystkie występy można także wygrać w poniedziałkowych i wtorkowych wydaniach "Wieczoru z Radiem ZET". Słuchaj uważnie programu Marcina Wojciechowskiego i zgarniaj bilety na świetne koncerty!

Organizatorami cyklu Krynica Źródłem Kultury są Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A. i agencja eventowa Especto. Sponsorzy to Miasto Krynica Zdrój i Polskie Koleje Linowe S.A.

Więcej szczegółów można znaleźć na krynicazrodlemkultury.pl.

Kasia 2
fot. Kamil Cichoń