Zamknij

Polscy fani BTS wykupili ogromne ekrany w centrum Warszawy. Uczcili rocznicę debiutu grupy [WIDEO]

11.06.2021 13:38
BTS
fot. ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

BTS z ogromnym ekranem w centrum Warszawy. Fani formacji wykupili przestrzeń reklamową z okazji ósmej rocznicy debiutu grupy.

BTS to koreański boys band, który rozpoczął swoją działalność w 2013 roku i od tego czasu bije rekordy popularności na całym świecie. Muzycy są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych reprezentantów nurtu k-pop. Artyści w 2018 roku znaleźli się na szczycie rankingu najbardziej wpływowych osobistości w Korei tworzonego przez "Forbes".

Polscy fani BTS świętują rocznicę debiutu grupy [WIDEO]

Artyści mają oddanych fanów na całym świecie. Doczekali się nawet oficjalnego fanklubu A.R.M.Y - Adorable Representative M.C for Youth, który wspiera ich działania. Również w Polsce zespół jest niezwykle popularny, szczególnie wśród młodzieży.

Dowód na to pojawił się w centrum Warszawy. Na stacji metra Świętokrzyska wszyscy podróżujący mogą podziwiać ogromną reklamę zasponsorowaną przez fanów grupy. Na wielkim ekranie widzimy podobizny muzyków z zespołu i ruchomą grafikę.

Skąd taki pomysł? Polski oddział fanklubu A.R.M.Y postanowił upamiętnić ósmą rocznicę debiutu zespołu, której data przypada na 12 czerwca. Z tej okazji wielbiciele BTS wykupili przestrzeń ekranową o łącznej powierzchni 220 metrów kwadratowych.

BTS w przejściu między pierwszą a drugą linią metra w Warszawie

Fanom k-popowej formacji udało się zorganizować akcję dzięki zbiórce zorganizowanej na zrzutka.pl. Słuchacze BTS uzbierali niemal 7 tysięcy złotych, dzięki którym udało się zainwestować w jedną z najwidoczniejszych przestrzeni reklamowych w Warszawie. Orientacyjna cena wynajmu ekranów to 4 600 zł brutto, dlatego być może wkrótce twarze BTS pojawią się również w innych zakątkach stolicy.

Cel zbiórki fanklubowi udało się osiągnąć po 2 tygodniach od jej założenia. Ekrany z BTS będą zdobiły przejście między pierwszą a drugą linią metra w Warszawie do 13 czerwca.