Zamknij

"Polska to kobieta". Michał Szpak i Swiernalis we wspólnym kawałku: "Ulice pełne silnych kobiet"

30.10.2020 18:24
Michał Szpak
fot. Piotr Molecki/East News

"Polska to kobieta" kolejnym utworem o Strajku Kobiet w Polsce. Wokaliści Michał Szpak oraz Paweł Swiernalis nagrali wspólny kawałek, który opisuje obecną sytuację i wspiera Polki w walce o wybór.

Strajk Kobiet w Polsce trwa. Po tym, jak w czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż aborcja z przesłanek embrio-patologicznych jest niezgodna z Konstytucją RP, tłumy obywatelek i obywateli wyszły na ulice. W piątek 30 listopada rozpoczęły się ogromne manifestacje w centrum Warszawy. Tysiące osób maszeruje po stołecznych ulicach, widać także zwiększoną obecność policji oraz żołnierzy Żandarmerii Wojskowej.

Od kilku dni protestujących wspierają także gwiazdy, celebryci, aktorzy i piosenkarze. Niedawno w internecie pojawił się utwór Karola Krupniaka "Osiem gwiazd (Wojna)". Piosenka podbiła internet, a wiele osób nazwało ją hymnem Strajku Kobiet w Polsce. Teraz wspólny kawałek dla protestujących stworzyli Michał Szpak oraz Paweł Swiernalis. "Polska to kobieta" zachwyciła internautów.

Zobacz także:  Patti Smith wspiera kobiety w Polsce. Mocne słowa legendy muzyki: "Opresyjny rząd"

Michał Szpak i Swiernalis stworzyli wspólny kawałek "Polska to kobieta"

Michał Szpak opublikował na swoim kanale na YouTube utwór "Polska to kobieta", który stworzył wspólnie z muzykiem Pawłem Swiernalisem.

- Jesteśmy z Wami, jesteśmy w tym razem! Dziękujemy, że ratujecie Polskę! - napisał piosenkarz i trener "The Voice of Poland".

Piosenka "Polska to kobieta" opowiada o silnych kobietach, które sprzeciwiają się władzy oraz Kościołowi. Fani dziękują Michałowi, że choć zawodowo związany jest z Telewizją Polską, otwarcie wspiera protestujących.

- Siostry
Widzę jak gnębią was kościelne łotry
Bracia
Nie wierzę, że Wam ten syf nie przeszkadza
Matko
Ty mnie uczyłaś, by walczyć o Polskę
Ojcze
Pozwalasz wilkom, by zżarły twe owce.

Dzisiaj ulice pełne silnych kobiet
Idziemy obok
Idziemy obok
Kościół i władza dziś nam nie po drodze
Weźmiemy obie
Weźmiemy obie

Podoba wam się protest song Michała Szpaka i Swiernalisa?