Zamknij

Polska wokalistka trafiła do 14 zestawień na Spotify. Wszystko za sprawą wyjątkowej epki

30.11.2021 10:42
Spotify
fot. shutterstock.com/Zdjęcie pogladowe

Luna wydała wyjątkową epkę „Caught in the Night". Materiał zadebiutował na 14 zestawieniach platformy Spotify. 

Luna w ramach akcji EQUAL zorganizowanej przez Spotify pojawiła się  na Times Square. Od tamtej pory jej kariera rozwija się coraz prężniej. 26 listopada wydała wyjątkową epkę, która zadebiutowała w 14 zestawieniach New Music Friday w Spotify.

Luna i „Caught in the Night" debiutuje w 14 zestawieniach Spotify

Luna i jej „Caught in the Night" pojawiła się na listach w Niemczech, Szwecji, we Włoszech, Norwegii, Danii, Finlandii, Szwajcarii, Czechach, Słowacji, Izraelu, na Węgrzech, Rumunii Islandii oraz w Polsce. Płyta została wydana w limitowanej ilości kopii fizycznych, które można kupić wyłącznie na koncertach artystki lub w księgarni Wrzenie Świata w Warszawie.

Dokładnie rok temu Luna pokazała nam siebie w piosence „Zgaś”. Mroczny, artystyczny klip i klimatyczne, syntetyczne brzmienie nakreśliło ją zdecydowanie jako artystkę sceny elektronicznej i alternatywnej. Zaistniała na tyle mocno, że zwróciła na siebie uwagę nie tylko rodzimej publiczności.

To właśnie pod wpływem zapytań spoza Polski Luna zdecydowała się nagrać swój singiel w wersji po angielsku – tak powstało „Blind”. Dzięki temu utworowi, jak również kolejnym świetnym singlom, wkrótce trafiła na listę Spotify Equal jako jedna z najbardziej obiecujących artystek w Polsce. W kwietniu 2020 jako pierwsza Polka znalazła się na znanym już szeroko bilboardzie na Times Square.

Nie planowałam, że będę śpiewać po angielsku. To się po prostu stało, ktoś mnie zauważył, a ja dałam się ponieść dobrej fali. Nagle poczułam, że mogę wszystko - opowiada Luna.

Minialbum jest krótkim podsumowaniem tego roku, który dla Luny okazał się wyjątkowo szczęśliwy, oraz po części zapowiedzią polskojęzycznego albumu, zapowiadanego na wiosnę 2022 roku.

Stworzyłam pięć historii inspirowanych bezsennymi nocami, cieniami w świetle księżyca i snami, które wyławiają nas z naszego świata bez naszej zgody. Dwie z nich, „Blind” i „Virtual Rivers” są pomostem pomiędzy tym albumem, a polską płytą, nad którą cały czas pracuję.

Luna - „Caught in the Night". Tracklista

  1. Blind
  2. Virtual Rivers
  3. Melt Away
  4. Fade
  5. Palm of Your Hand