Zamknij

Polski artysta pobił Rekord Guinnessa. Nikt wcześniej nie rapował tak długo

22.11.2021 16:12
Rademenez
fot. Maciej Luczniewski/REPORTER

Rademenez pobił Rekord Guinnessa. Artysta osiągnął dla wielu niemożliwy cel - rapował bez przerwy przez 1,5 dnia.

Rademenez to Radosław Blonkowski - raper z Zielonej Góry. Artysta est znany z bicia kolejnych muzycznych rekordów. W 2018 roku pobił polski wynik w długości rapowania bez przerwy. Rok później zamiast rapowania przez ponad 4 godziny, robił to przez 12 godzin i przebił sam siebie. W marcu 2021 przesunął granicę jeszcze dalej i rapował przeszło 24 godziny. Jak czytamy na portalu Gazeta Lubuska, tym razem biciu rekordu towarzyszył także szczytny cel, twórca chciał nagłośnić sprawę małej Ani Orłowskiej, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Rademenez pobił Rekord Guinnessa. Rapował przez 36 godzin bez przerwy

Rademenez jednak nie spoczął na laurach. Po swoich ostatnich wyczynach poczuł się na tyle pewnie, że postanowił porwać się na pobicie kolejnego rekordu.

Tym razem raper pozostawił sobie dla wielu niewyobrażalne wyzwanie. Artysta chciał pobić rekord Guinnessa w rapowaniu bez przerwy. Światowy wynik wynosił do niedawna 33,5 godziny.

Rademenez rozpoczął walkę o tytuł 20 listopada o godzinie 9. Artyście udało się rapować aż do niedzieli 21 listopada. Skończył swój występ o 21:00, mając na koncie upragniony rekord.

Rademenez pobił Rekord Guinnessa o 2,5 godziny

Zmagania rapera można było śledzić na żywo na relacjach udostępnionych za pośrednictwem Facebooka oraz YouTube'a. Próbę bicia rekordu zorganizowano w klubie Hydrozagadka w Zielonogórskim Ośrodku Kultury.

Artysta rapował przez 36 godzin, co oznacza, że pobił Światowy Rekord Guinnessa o 2,5 godziny. Jak podkreślił na swoim Facebooku:

Limity są w naszych głowach, marzenia w sercach, a osiągnięcia w rękach.

RadioZET.pl/Gazeta Lubuska