Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polski fan żegna Chestera z Linkin Park. Wzruszający klip podbija internet [WIDEO]

27.07.2017 11:46

Samobójstwo lidera Linkin Park wstrząsnęło całym światem. Fani Benningtona nadal nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Wielu z nich upamiętnia artystę wzruszającymi wpisami, zdjęciami i filmikami. Wyjątkowe wideo przygotował także polski producent muzyczny Paweł Zwierzchowski, dla którego Chester był wielkim idolem. Teledysk podbija internet.

Polski fan żegna Chestera z Linkin Park. Wzruszający klip podbija internet [WIDEO] fot. Youtube (zwieR.Z.)

Paweł Zwierzchowski, działający pod pseudonimem zwieR.Z., stworzył wyjątkowy remiks do utworu „One More Light”, który pochodzi z ostatniego krążka Linkin Park. Przyznał, że prace nad tym projektem zaczął jeszcze przed śmiercią Benningtona.

„Kiedy rozpocząłem prace nad tym projektem kilka tygodni temu, nie miałem pojęcia, że stanie się on hołdem dla jednego z moich największych idoli. Występ Chestera Benningtona widziałem trzy razy. Miałem także szczęście dwukrotnie z nim porozmawiać w 2012 i 2014 roku. Szczerze, nigdy nie widziałem kogoś tak szczęśliwego tylko dlatego, że może ze mną porozmawiać. Taką właśnie był osobą” – pisze zwieR.Z. w komentarzu na Youtube i dodaje: „Bez Chestera i Linkin Park byłbym w zupełnie innym miejscu nie tylko jako producent muzyczny, ale prawdopodobnie także jako osoba. Dziękuję Ci za wszystko, Chester. Wszyscy będziemy tęsknić”.

Jego teledysk do remiksu „One More Light” cieszy się coraz większą popularnością w internecie. Pod klipem można zobaczyć mnóstwo odpowiedzi fanów z zagranicy, którzy chwalą Pawła za ten wzruszający hołd.

Strona ku pamięci Chestera Benningtona

Kilka dni temu zespół Linkin Park uruchomił specjalną witrynę internetową. Można tam znaleźć pożegnalne wpisy fanów z całego świata oraz kontakty dla osób, które mają problemy i potrzebują pomocy specjalistów.

Oficjalna przyczyna śmierci wokalisty

Koroner sądowy z Los Angeles wydał oficjalne oświadczenie, w którym potwierdził przyczynę śmierci członka Linkin Park. Mężczyzna popełnił samobójstwo przez powieszenie. Ciało artysty zauważyła pokojówka. Obok Benningtona znajdowała się opróżniona do połowy butelka alkoholu. W domu nie znaleziono listu pożegnalnego. Więcej szczegółów tutaj.

RadioZET.pl/YouTube/PK

Oceń