Zamknij

Polski zespół scoverował hit Depeche Mode. W klipie gwiazda "Na Wspólnej" [WIDEO]

07.12.2021 14:34
Depeche Mode
fot. PAWEL SKRABA/REPORTER

Polska grupa Spirit in the Forest scoverowała hit "Stripped" Depeche Mode. W teledysku do utworu zagrała znana aktorka Sylwia Gliwa.

Spirit in the Forest to grupa z Wejherowa, która we wrześniu tego roku zaprezentowała swój cover Depeche Mode "Strangelove". W klipie do utworu wystąpiła znana aktorka Katarzyna Figura. Jak widać to nie koniec współpracy kapeli ze znanymi artystkami.

Spirit in the Forest scoverował utwór Depeche Mode - "Stripped"

Do kolejnego teledysku muzycy zaprosili Sylwię Gliwę znaną z licznych ról teatralnych, filmowych oraz seriali takich jak "Na dobre i na złe", "Na Wspólnej" czy "Kasia i Tomek". Tym razem artyści scoverowali inny utwór Depeszów - "Stripped".

Reżyserem teledysku jest Robert Jop. Produkcja zajęło się studio Movie Time Patryka Zaputowicza, a klip powstał w Lubiatowie (powiat wejherowski).

Zobacz też: 12 znanych artystów, którzy stali się popularni dzięki YouTube 

Sylwia Gliwa w klipie Spirit in the Fores

Muzycy deklarują, że wybór kolejnych piosenek Depeche Mode, które coverują jest dokładnie przemyślany i nie ma w nim przypadków.

Od początku istnienia zespołu mieliśmy wizję, które piosenki zespołu Depeche Mode chcemy skowerować. Dobór aktorów do konkretnych teledysków wyszedł nam bardzo naturalnie. Czujemy też silną więź z naszym miastem, z którego pochodzimy.

Zespół utożsamia się także z tekstem do "Stripped".

Nagraliśmy cover piosenki "Stripped" gdyż według nas mówi ona o dążeniu do wolności jednostki, ‘stripped’ czyli rozbieranie się aż do naturalnych, pierwotnych emocji, które tkwią głęboko w każdym z nas. Dotarcie do tych emocji prowadzi do bycia prawdziwym sobą, do podejmowania naprawdę suwerennych decyzji i niesugerowania się wpływem otoczenia.

Artyści zapowiadają, że kolejny klip z udziałem znanej osobistości opublikują już w przyszłym roku. Tym razem gość lub gościni udzieli się w teledysku także wokalnie. W lutym 2022 możemy spodziewać się premiery coveru "A Question of Time".

Grupa Spirit in the Forest powstała w 2020 roku. Jej skład tworzą: wokalista i klawiszowiec Kamil Podbielski, gitarzysta Damian Podbielski, basista Artur Baranowski i perkusista Kordian Sikorski.