Zamknij

Poparzeni Kawą Trzy wracają z nową płytą. Album „Zakochaj się we mnie” już w sprzedaży

Piotr Krajewski
19.04.2019 14:40
Poparzeni Kawą Trzy
fot. mat. prasowe

19 kwietnia do sklepów trafiła nowa płyta grupy Poparzeni Kawą Trzy. Na albumie „Zakochaj się we mnie” znalazło się dwanaście piosenek, do których teksty napisał Rafał Bryndal. Jest to czwarta płyta w dorobku zespołu, bo jak mówią sami muzycy, postanowili pominąć trzecią i nagrać od razu czwartą.

Poparzeni Kawą Trzy wracają po kilku latach z trzecią płytą będącą efektem kilkumiesięcznej pracy w studiu i na łonie natury. Album „Zakochaj się we mnie” ukazał się 19 kwietnia. Znalazło się na nim dwanaście piosenek inspirowanych wspólnymi przeżyciami i doświadczeniami dojrzałych, lecz wciąż pogodnych i beztroskich facetów w garniturach.

Wszystkie utwory na płycie „Zakochaj się we mnie” łączy jeden wspólny mianownik — miłość. Uczucie, które rozgrzewa i wywołuje dreszcze u każdego, kto je przeżywa, ujęte jest jednak na wiele różnych sposobów. Dokładnie tak jak to z tą miłością jest. Wsłuchując się w piosenki można więc przeżywać euforię, rozstanie, gasnącą namiętność czy dojrzałą miłość, w której brakuje nagłych doznań lecz pozostaje coś o wiele bardziej wartościowego.

Przebojowym napojem zespołu „Poparzeni Kawą Trzy", jak widać na okładce, jest właśnie kawa. Wszystkie walory smaku kawy odnoszą się w pełni do muzyki zespołu, który każdą swoją piosenką wypuszczaną w świat potrafi zawładnąć wyobraźnią wszystkich bez względu na pesel i znak zodiaku. Romantyczne, zawadiackie, niepoprawne i uwodzicielskie utwory zgromadzone na tej płycie są podsumowaniem kilkunastu lat włóczenia się po kraju w poszukiwaniu szczęśliwego numeru, który pozwoli otworzyć serca słuchaczy.

Poparzeni Kawą Trzy okładka
fot. mat. prasowe

Zespół, składający się ze szlachetnie pogodnych kolesi, potrafi to robić jak nikt inny pod tą szerokością geograficzną. Łączy ich pasja i „bromans" czyli braterska, męska przyjaźń oparta na wspólnych przeżyciach spod znaku śledzia, kapsla i... kawy. Słuchacze uczestnicząc w ich podróży mogą przeżyć cały wachlarz doznań, którego próżno szukać w najbardziej intelektualnie rozwiniętych mediach. Dlatego warto dołączyć do wycieczki podążającej śladami tego co gra w duszy Poparzonym i co niesie na język ślina Bryndala.

Słuchajcie tego, mając w myślach przesłanie będące refrenem jednej z piosenek: „Nim nadejdzie koniec, nim nadejdzie kres, dać się życiu ponieść, zabić w sobie stres”.

W tych piosenkach tylko można się zakochać.  Na płycie oprócz lirycznych tekstów pojawiają się tez piosenki zaangażowane, jest piosenka o wyborach i jest o tego co nas napędza, czyli jest dużo o kobietach — mówi autor wszystkich tekstów Rafał Bryndal.

Zespół Poparzeni Kawą Trzy będzie promował swoją najnowszą płytę w całej Polsce. Autorów przebojów „Kawałek do tańca” czy „Byłaś dla mnie wszystkim” będzie można zobaczyć od maja do września na licznych koncertach w wielu polskich miastach.

RadioZET.pl/PK