Teraz gramy

Posłuchaj niepublikowanej dotąd piosenki Zbigniewa Wodeckiego! Powstała ponad 40 lat temu

29.06.2017 13:16

Niespodzianka dla wszystkich fanów twórczości Zbigniewa Wodeckiego. W internecie zadebiutowała właśnie piosenka pochodząca z sesji nagraniowej do jego debiutanckiego albumu z 1976 roku. W piątek, 30 czerwca, płyta ukaże się po raz pierwszy w wersji kompaktowej.

Posłuchaj niepublikowanej dotąd piosenki Zbigniewa Wodeckiego! Powstała ponad 40 lat temu fot. ons.pl

„Tak Daleko Stąd, Tak Blisko” – tak brzmi tytuł niepublikowanej dotąd piosenki w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego. Piosenka ma już ponad 40 lat i powstała w trakcie prac nad debiutanckim dziełem artysty. Autorem muzyki jest Marian Zimiński, a tekst napisali Janusz Kondratowicz i Andrzej Jastrzębiec-Kozłowski. Kawałek nie znalazł się jednak ostatecznie na albumowej trackliście.

Premiera utworu ma związek z wydaniem po raz pierwszy w wersji kompaktowej płyty „Zbigniew Wodecki” z 1976 roku, na której znajdzie się nieznana dotąd piosenka. Dzieło w nowej odsłonie trafi do sklepów w piątek, 30 czerwca. Ukaże się nakładem wytwórni Polskie Nagrania.

Utworu „Tak Daleko Stąd, Tak Blisko” można posłuchać tutaj. Wystarczy mieć dostęp do Spotify, Deezer, Apple Music lub TIDAL.

Wielka kariera Zbigniewa Wodeckiego

Piosenkarz, kompozytor, multiinstrumentalista, aktor. Przez wielu nazywany legendą polskiej sceny muzycznej. W trakcie wieloletniej kariery nagrał wiele świetnych płyt i stworzył niezapomniane hity takie jak „Chałupy Welcome To”, „Pszczółka Maja” „Zacznij od Bacha”, „Opowiadaj Mi Tak” czy „Izolda”. Powrócił do świata muzyki z bardzo dobrze przyjętym albumem "1976: A Space Odyssey" w 2015 roku. Dzieło zgarnęło dwa prestiżowe Fryderyki.

Na początku maja 2017 roku artysta doznał udaru mózgu. Zmarł 22 maja w jednym z warszawskich szpitali. Miał 67 lat.

RadioZET.pl/PK

Oceń