Zamknij

Powstanie serial o Krzysztofie Krawczyku. Co wiemy o produkcji?

21.06.2021 15:21
Krzysztof Krawczyk
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Powstanie serial o Krzysztofie Krawczyku, którego scenariusz był omawiany jeszcze za życia artysty. Co ciekawe, podobno napisano już trzy odcinki produkcji.

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku w Łodzi. Artysta był ulubieńcem wielu pokoleń. Jego przeboje kilka lat temu dostały drugie życie, a sam artysta stał się gwiazdą młodzieżowych festiwali takich jak studenckie juwenalia w całej Polsce.

Krzysztof Krawczyk: powstanie serial o muzyku. Co wiemy o produkcji?

Od śmierci wokalisty miną wkrótce 3 miesiące. W sieci pojawiła się już informacja, że powstanie druga biografia muzyka. Napisze ją menadżer oraz przyjaciel Krawczyka - Andrzej Kosmala. Książka ma być kontynuacją publikacji "Życie jak wino".

Okazuje się, że to nie koniec planów wydawniczych na temat życia Krzysztofa Krawczyka. Ma powstać także serial dotyczący losów wokalisty. Co więcej, podobno trzy jego odcinki są już napisane.

Serial o Krzysztofie Krawczyku. Kto zagra?

Szczegóły na temat produkcji ujawnił w rozmowie z "Super Expressem" Andrzej Kosmala. Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka poinformował, że rozmowy na temat serialu odbywały się jeszcze za życia piosenkarza.

Jak wyjaśnia Kosmala:

Jeszcze za życia Krawczyka prowadziłem rozmowy. Są nawet napisane trzy pierwsze odcinki na podstawie książki biograficznej "Krzysztof Krawczyk. Życie jak wino".

Kto wcieli się w Krzysztofa Krawczyka? Jeszcze nie wiadomo.

Jak na razie nie zapadła żadna decyzja. Krzysztof nie miał żadnego faworyta. Jedno jest pewne, będzie potrzebnych pięciu aktorów, bo chcemy pokazać całe jego życie od dziecka.

Podobno do zrealizowania pomysłu nie brakuje chętnych. Menadżer Krawczyka podkreśla, że kolejna producentów, reżyserów i scenarzystów do wzięcia udziału w projekcie jest spora.