Zamknij

Poznajcie 13-letnią Grace VanderWaal. Okrzyknięto ją następną Taylor Swift!

Redakcja
04.08.2017 15:30
Poznajcie 13-letnią Grace VanderWaal. Okrzyknięto ją następną Taylor Swift!
fot. Youtube (GraceVanderWaalVEVO)

Aż trudno uwierzyć, że ta dziewczyna ma dopiero 13 lat. Grace VanderWaal to zwyciężczyni jedenastej edycji amerykańskiego Mam Talent. Młoda artystka, nazywana już przez wielu następczynią Taylor Swift, zachwyciła widzów swoimi akustycznymi występami w towarzystwie ukulele.

Występ 12-letniej Grace VanderWaal podczas castingu wywołał niemałe poruszenie w mediach społecznościowych. Wykonanie autorskiego utworu „I Don't Know My Name” przy akompaniamencie ukulele zachwyciło jurorów i internautów. Wideo castingowe obejrzano w serwisie YouTube już blisko 70 milionów razy.

Nowa Taylor Swift?

Cała Ameryka natychmiast zakochała się w wokalu młodej piosenkarki. Widzowie programu America's Got Talent zdecydowali, że to właśnie ona wygra kolejną edycję słynnego show. Simon Cowell, jeden z jurorów oraz słynny łowca talentów, stwierdził, że Grace VanderWaal może być kolejną Taylor Swift, która rozpoczęła karierę równie wcześnie i szybko dała się poznać jako autorka świetnych tekstów.

Co ciekawe, to właśnie wspomniana wyżej Swift podarowała VanderWaal wyjątkowy prezent. Tuż po zwycięstwie w programie 27-latka przysłała dziewczynce wielki bukiet kwiatów z gratulacjami.

Minialbum i debiutancka płyta

Pierwszą EP-kę Grace VanderWaal ma już za sobą. Wydawnictwo z pięcioma utworami zatytułowane „Perfectly Imperfect” ukazało się w grudniu zeszłego roku i spotkało się z pozytywnym odbiorem. Dzieło natychmiast zostało najlepiej sprzedającą się EP-ką w całym 2016 roku.

Prawdziwym sprawdzianem dla tej 13-latki będzie jednak debiutancki album. Młoda artystka właśnie nad nim pracuje. W sieci pojawił się już pierwszy, niezwykle dojrzały przedsmak, czyli singiel „Moonlight”. Akustycznie brzmiący utwór jest utrzymany w wakacyjnym i bardzo pozytywnym klimacie. Niedawno swoją premierę miał teledysk.

RadioZET.pl/PK