Zamknij

Premiera singla Eda Sheerana "Galway Girl" w Dzień Dobry Bardzo

Redakcja
20.04.2017 17:36
Premiera singla Eda Sheerana "Galway Girl" w Dzień Dobry Bardzo
fot. Youtube.com/Music Toons

Już jutro, 21 kwietnia o poranku w programie Agi i Tomka "Dzień Dobry Bardzo" premiera singla "Galway Girl" Eda Sheerana oraz coś wyjątkowego dla fanów wokalisty - płyty z autografami wokalisty! Słuchajcie Dzień Dobry Bardzo już od 6 rano i zgarnijcie płytę "Divide".

Ed Sheeran potwierdził, że następnym singlem z "Divide" zostaje "Galway Girl" - utwór, który okazał się jednym z najchętniej odtwarzanych na całym świecie. Z okazji Dnia Świętego Patryka, premierę miał lyric video.
Pracom nad kawałkiem towarzyszył irlandzki zespół folkowy - Beoga. Utwór, stworzony wspólnymi siłami z Johnnym McDaid'em, Foy Vancem i Amy Wadge a wyprodukowany przez Mike'a Elizondo (Eminem), inspirowany jest oryginalną piosenką Beoga "Minute 5".

W Polsce na liście OLIS album "÷ (Divide)" zadebiutował od razu na miejscu pierwszym i już jest złotą płytą!
Podwójna platyna w Wielkiej Brytanii i Australii, debiut na pierwszym miejscu list płyt w 14 krajach świata. To zaledwie ułamek sukcesów, jakie w dwa tygodnie od premiery stały się udziałem trzeciej płyty Eda Sheerana "÷ (Divide)". Choć dopiero marzec, już wiadomo, że rok 2017 w muzyce popularnej będzie należeć do sympatycznego Anglika.

Statystyki związane z albumem rosną i nie chcą się zatrzymać. Oto kilka osiągnięć angielskiego muzyka. Singel Eda "Shape Of You" stał się najczęściej odtwarzaną piosenką w amerykańskich rozgłośniach radiowych w ciągu tygodnia. W Niemczech z kolei Anglik dokonał czegoś, czego nie zrobił przed nim nikt inny – umieścił najwięcej singli w Top 20 notowania u naszych zachodnich sąsiadów od czasów Michaela Jacksona.

Irlandia kocha Eda Sheerana. Ale jego ostatnie osiągnięcie w tym kraju przerosło wszystkie wcześniejsze. Każda z 16 piosenek z "÷ (Divide)" (wliczając oczywiście edycję deluxe) znalazła się w… Top 16 irlandzkiej listy singli! Nad Sekawną nigdy wcześniej nie odtwarzano piosenki w streamingu tak często, jak "Shape Of You", a w Szwecji nigdy nie streamowano tak często żadnego albumu, jak trzeciego dokonania studyjnego Eda Sheerana.

Źródło: Warner Music Polska