Zamknij

Nowe fakty w sprawie śmierci Prince'a. Do sieci trafiły wyniki badań!

Redakcja
27.03.2018 11:37
Prince
fot. Youtube (The Codfather)

Ujawniono wyniki badań toksykologicznych, które przeprowadzono tuż po śmierci Prince’a. W chwili zgonu legendarny muzyk miał w organizmie ekstremalnie wysokie stężenie fentanylu, czyli bardzo silnego środka przeciwbólowego. Przypomnijmy, że Prince zmarł w kwietniu 2016 roku.

Śmierć Prince’a. Ujawniono wyniki badań

Agencja Associated Press ujawniła wyniki badań toksykologicznych, które zostały przeprowadzone po śmierci Prince’a.

Według opublikowanego raportu w chwili zgonu Prince miał bardzo wysokie stężenie fentanylu w organizmie. W trakcie badań stwierdzono niemal 68 mikrogramów leku w litrze krwi. W historii zdarzały się przypadki, że osoby przedawkowały śmiertelnie ten silny lek przeciwbólowy, mając tylko 3 mikrogramy na litr krwi.

Fentanyl to jeden z najniebezpieczniejszych środków przeciwbólowych oraz anestezjologicznych dostępnych na rynku. Silnie uzależnia, działa niemal zaraz po podaniu, jest o wiele mocniejszy od morfiny i można go bardzo łatwo przedawkować.

Przypomnijmy, że Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku w swoim domu w Minnesocie. Miał 57 lat.

Jego najsłynniejszym hitem było „Purple Rain”. Utwór jest bez wątpienia jednym z najchętniej coverowanych kawałków muzyki popularnej. Piosenka, która powstała w 1984 roku, znalazła się m.in. w zestawieniu „500 najlepszych utworów w historii” prestiżowego magazynu Rolling Stone.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/independent.co.uk/PK