Zamknij

Prywatny pogrzeb Chestera Benningtona. Artystę pochowano w Kalifornii

Redakcja
31.07.2017 11:51
Prywatny pogrzeb Chestera Benningtona. Artystę pochowano w Kalifornii
fot. EastNews / Krzysztof Kaniewski / REPORTER

Kilkaset osób pożegnało lidera Linkin Park w trakcie prywatnej ceremonii w Kalifornii. Pogrzeb odbył się niedaleko domu zmarłego artysty. Przypomnijmy, że 20 lipca Bennington popełnił samobójstwo.

Uroczystości pogrzebowe zorganizowano w sobotnie popołudnie w kalifornijskim Palos Verdes, gdzie Chester Bennington mieszkał. Wydarzenie miało charakter prywatny i uczestniczyli w nim wyłącznie zaproszeni goście, którzy otrzymali specjalne identyfikatory oraz opaski na rękę. Na ceremonii pojawiło się około dwieście osób, m.in. członkowie rodziny, najbliżsi przyjaciele i muzycy.

Nie obyło się bez momentów muzycznych w trakcie uroczystości. Na pogrzebie pojawiła niewielka scena z zestawem perkusyjnym, na której wystąpili zaproszeni artyści.

Zobacz także

Polski fan żegna Chestera z Linkin Park

Samobójstwo lidera Linkin Park wstrząsnęło całym światem. Fani Benningtona nadal nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Wielu z nich upamiętnia artystę wzruszającymi wpisami, zdjęciami i filmikami. Wyjątkowe wideo przygotował także polski producent muzyczny Paweł Zwierzchowski, dla którego Chester był wielkim idolem. Teledysk podbija internet.

Strona ku pamięci Chestera Benningtona

Zespół Linkin Park uruchomił specjalną witrynę internetową. Można tam znaleźć pożegnalne wpisy fanów z całego świata oraz kontakty dla osób, które mają problemy i potrzebują pomocy specjalistów.

Oficjalna przyczyna śmierci wokalisty

Koroner sądowy z Los Angeles wydał oficjalne oświadczenie, w którym potwierdził przyczynę śmierci członka Linkin Park. Mężczyzna popełnił samobójstwo przez powieszenie. Ciało artysty zauważyła pokojówka. Obok Benningtona znajdowała się opróżniona do połowy butelka alkoholu. W domu nie znaleziono listu pożegnalnego. Więcej szczegółów tutaj.

RadioZET.pl/TMZ/PK