Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

„Małomiasteczkowy” Przebojem Lata Radia ZET. Dawid Podsiadło triumfuje!

02.09.2018 19:59

No i już wszystko jasne. Słuchacze zdecydowali, która piosenka była ich ulubioną podczas tegorocznych wakacji. Przebojem Lata Radia ZET został hit Dawida Podsiadło „Małomiasteczkowy”. Wakacyjnie brzmiący, wpadający w ucho, z dobrym tekstem. Idealny letni przebój. Zobaczcie, jak wyglądała najlepsza dziesiątka naszego zestawienia!

Dawid Podsiadło fot. Youtube (DawidPodsiadloVEVO)

Przebój Lata Radia ZET: „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło

Przebój Lata Radia ZET wybrany. Przez ponad tydzień nasi słuchacze oddawali głosy na ulubione wakacyjne utwory. Swój wybór trzeba było uzasadnić, a autorzy najciekawszych odpowiedzi zostali nagrodzeni gadżetami Radia ZET i płytami. Zwycięzca głosowania mógł być jednak tylko jeden.

W naszym plebiscycie triumfowała piosenka „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło. To właśnie ten hit okazał się waszym ulubionym utworem tegorocznego lata. Nic dziwnego. Przez ostatnie miesiące ciężko było przejść obojętnie obok tak świetnego i chwytliwego refrenu, który Dawid stworzył wspólnie z Bartoszem Dziedzicem, autorem piosenek Moniki Brodki i Artura Rojka. 

 „Małomiasteczkowy” to pierwsza zapowiedź długo wyczekiwanej płyty Dawida Podsiadło, która ukaże się już jesienią. Wtedy też artysta wyruszy w trasę koncertową po największych miastach w Polsce.

To utwór o przełamywaniu barier, wstydu i szukaniu miejsca w nowej rzeczywistości. Nie mam tu żadnych wniosków. Mam za to wiele spostrzeżeń i przemyśleń, ale jestem jeszcze parę kroków od krytykowania czegokolwiek. Na pewno w niektórych momentach przemawia przeze mnie zazdrość, odzywają się jakieś skamieniałe kompleksy, o których istnieniu przez długi czas nie wiedziałem. To zazdrość o swojego rodzaju beztroskę i —w zależności od perspektywy — albo głupotę, albo odwagę — mówi Dawid.

Jesteście ciekawi, jak poradziły sobie w plebiscycie Przebój Lata Radia ZET inne wakacyjne i dobrze znane utwory? Oto 10 piosenek, które otrzymały najwięcej głosów:

  1. Dawid Podsiadło — Małomiasteczkowy
  2. Feduk & Allj — Rozovoye Vino
  3. Sylwia Grzeszczak & Liber — Dobre Myśli
  4. Kortez, Podsiadło, Zalewski — Początek
  5. Betta Lemme — Bambola
  6. Komodo — (I Just) Died In Your Arms (Remix)
  7. Brave — I Just Call To Say I Love You
  8. Dynoro & Gigi D'agostino — In My Mind
  9. Clean Bandit & Demi Lovato — Solo
  10. Alvaro Soler — La Cintura

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń