Zamknij

8 przedziwnych teorii spiskowych w świecie muzyki

Redakcja
21.08.2017 16:36
8 przedziwnych teorii spiskowych w świecie muzyki
fot. Youtube (NirvanaVEVO, beyonceVEVO)

Ludzie kochają wszelkiego rodzaju teorie spiskowe. Szalone historie nie omijają też świata muzyki. Na przestrzeni lat powstało wiele przedziwnych teorii dotyczących znanych artystów. Jedne mniej, inne bardziej absurdalne. Dziś prezentujemy Wam kilka z nich.

Żyjemy obecnie w czasach, kiedy teorię spiskową można nagłośnić dosłownie w kilka sekund. Wystarczy podzielić się nią w mediach społecznościowych, a istnieje szansa, że niedługo potem będzie komentował ją cały internet.

Teorie spiskowe nie omijają też gwiazd muzyki. Wiele z nich dotyczy artystów, których nie ma już na tym świecie. Dziś prezentujemy Wam kilka, naprawdę dziwnych teorii, które zyskały dużą popularność. Wiele z nich Was zaskoczy.

CIA zleciło morderstwo Johna Lennona

Zabójstwo Johna Lennona wstrząsnęło całym światem. Śmierć artysty nie mogła nie przynieść teorii spiskowych na ten temat. Niektórzy twierdzą, że sama Centralna Agencja Wywiadowcza zleciła Markowi Davidowi Chapmanowi zabicie Lennona. Dlaczego? Rządowi miały nie podobać się antyamerykańskie i antykapitalistyczne poglądy członka The Beatles.

Beyoncé wcale nie była w ciąży

Pierwsza ciąża amerykańskiej gwiazdy wzbudziła mnóstwo kontrowersji. Zwolennicy tej teorii spiskowej twierdzą, że Blue Ivy Carter urodziła tak naprawdę wynajęta surogatka, a najlepszym potwierdzeniem ich domysłów ma być nagranie prezentujące wywiad Beyoncé dla programu „Sunday Night”. Internauci zaczęli debatować nad wyglądem brzucha Amerykanki, który w momencie siadania na fotel miał dziwnie się spłaszczyć.

Michał Jackson umarł, żeby można było zatuszować zamieszki po irańskich wyborach

Król Popu zmarł w czerwcu 2009 roku. Jego śmierć zbiegła się z niebezpiecznymi wydarzeniami w Iranie. W kraju doszło do wielkich protestów i zamieszek po zwycięstwie w wyborach prezydenckich Mahmuda Ahmadineżada. Zwolennicy spisku twierdzą, że za śmiercią muzyka stoi irański rząd, który próbował w ten sposób odwrócić uwagę zachodnich mediów od irańskich problemów.

Prawdziwy Paul McCartney nie żyje. Zastąpił go sobowtór

Jedna z najdziwniejszych teorii spiskowych w historii muzyki. Według niej słynny Beatles miał zginąć w wypadku samochodowym w 1967 roku. Został wtedy zastąpiony sobowtórem o imieniu William Campbell, który udaje McCartneya do dziś. Zwolennicy twierdzą, że potwierdzenie tej teorii można znaleźć w tekstach Beatlesów i na okładkach ich płyt.

Lorde ma tak naprawdę 45 lat

Nowozelandka osiągnęła ogromny sukces komercyjny, nie mając nawet 20 lat. Wiele osób nie mogło uwierzyć, że nastolatka jest w stanie nagrywać taką muzykę. Niemal natychmiast zaczęły pojawiać się plotki na temat prawdziwego wieku artystki. Wtedy właśnie powstała teoria, zgodnie z którą Lorde to tak naprawdę 45-letnia Randy Marsh.

Gwiazdy muzyki członkami Illuminati

O tej teorii słyszał niemal każdy. Według niej popularne dziś gwiazdy muzyki są członkami zakonu iluminatów, czyli zrzeszenia służącego szatanowi, którego głównym celem jest zaprowadzenie Nowego Porządku Świata. Plotki głoszą, że słynni artyści prezentują za pomocą swojej twórczości szatański kult. Wśród gwiazd pracujących dla Illuminati wymienia się najczęściej Beyoncé, Jaya-Z, Lady Gagę, Lanę Del Rey czy Rihannę.

Taylor Swift kocha liczbę 13 i jest klonem sataniski

Nie od dziś wiadomo, że ulubioną liczbą Taylor Swift jest właśnie pechowa dla wielu osób trzynastka. Artystka potwierdziła to w wielu wywiadach. Dziwna sympatia Amerykanki do tej mało popularnej liczby wzbudziła podejrzenia fanów teorii spiskowych. Szybko zaczęły się pojawiać plotki o miłości Swift do szatana. Internauci zauważyli, że liczba 13 dość często towarzyszy gwieździe – Taylor urodziła się bowiem 13 grudnia, skończyła 13. urodziny w piątek trzynastego, jej debiutancki album pokrył się złotem po trzynastu tygodniach od wydania, a skandal na Video Music Awards 2009 z udziałem jej i Kanye Westa miał miejsce 13 września. Kontrowersje wśród zwolenników teorii spiskowych wzbudziło także ogromne podobieństwo piosenkarki do Zeeny Lavey, znanej satanistki.

Śmierć Kurta Cobaina

Fani teorii spiskowych twierdzą, że lider Nirvany wcale nie popełnił samobójstwa. Śmierć muzyka miała być dokładnie zaplanowana przez jego żonę Courtney Love. Wiele osób twierdzi, że Cobain zażył przed śmiercią zbyt dużą dawkę narkotyków, aby być w stanie strzelić sobie w głowę.

RadioZET.pl/mentalfloss.com/billboard.com/acclaimmag.com/PK