Zamknij

Przyczyny śmierci DJ-a Avicii. Jak popełnił samobójstwo?

Redakcja
01.05.2018 17:30
Dj Avicii
fot. Archiwum Radia ZET

Portal TMZ.com poinformował o prawdopodobnym przebiegu samobójstwa DJ-a Avicii.

Avicii (Tim Bergling) zmarł 20 kwietnia w wieku 28 lat

Jeden z najbardziej znanych DJ-ów na świecie Tim Bergling, znany jako Avicii, 20 kwietnia popełnił samobójstwo, co w oficjalnym oświadczeniu potwierdziła jego rodzina.

Zobacz także

Teraz na jaw wychodzą szczegóły związane ze śmiercią muzyka. Jak poinformował portal TMZ.com muzyk popełnił samobójstwo przy pomocy tłuczonego szkła. Niektóre źródła, na które powołuje się TMZ, podają, że użył w tym celu kawałka zbitej szklanki, inne – że szkła z butelki po winie.

Avicii (Tim Bergling) popełnił samobójstwo

Przypomnijmy, że ciało muzyka zostało znalezione w pokoju w hotelu Muscat Hills Resort w Omanie. O jego śmierci poinformowała media menedżerka. Przyczyną śmierci Aviciiego było samobójstwo – potwierdziła kilka dni po tragicznej wiadomości rodzina artysty.

Zobacz także

Avicii zrezygnował z koncertowania na żywo w 2016 roku z powodu problemów ze zdrowiem. Od kilku lat borykał się z ostrym zapaleniem trzustki, które było wywołane po części przez nadmierne spożywanie alkoholu. W 2014 roku usunięto mu pęcherzyk żółciowy i wyrostek robaczkowy. Avicii cierpiał także na zespół lęku uogólnionego.

Tim Bergling urodził się w 1989 roku w Sztokholmie. Współpracował m.in. z Madonną, Chrisem Martinem z  grupy Coldplay oraz Davidem Guettą.

RadioZET.pl/SI/TMZ.com