Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Przyczyny śmierci DJ-a Avicii. Jak popełnił samobójstwo?

01.05.2018 17:30

Portal TMZ.com poinformował o prawdopodobnym przebiegu samobójstwa DJ-a Avicii.

Dj Avicii fot. Archiwum Radia ZET

Avicii (Tim Bergling) zmarł 20 kwietnia w wieku 28 lat

Jeden z najbardziej znanych DJ-ów na świecie Tim Bergling, znany jako Avicii, 20 kwietnia popełnił samobójstwo, co w oficjalnym oświadczeniu potwierdziła jego rodzina.

Teraz na jaw wychodzą szczegóły związane ze śmiercią muzyka. Jak poinformował portal TMZ.com muzyk popełnił samobójstwo przy pomocy tłuczonego szkła. Niektóre źródła, na które powołuje się TMZ, podają, że użył w tym celu kawałka zbitej szklanki, inne – że szkła z butelki po winie.

Avicii (Tim Bergling) popełnił samobójstwo

Przypomnijmy, że ciało muzyka zostało znalezione w pokoju w hotelu Muscat Hills Resort w Omanie. O jego śmierci poinformowała media menedżerka. Przyczyną śmierci Aviciiego było samobójstwo – potwierdziła kilka dni po tragicznej wiadomości rodzina artysty.

Avicii zrezygnował z koncertowania na żywo w 2016 roku z powodu problemów ze zdrowiem. Od kilku lat borykał się z ostrym zapaleniem trzustki, które było wywołane po części przez nadmierne spożywanie alkoholu. W 2014 roku usunięto mu pęcherzyk żółciowy i wyrostek robaczkowy. Avicii cierpiał także na zespół lęku uogólnionego.

Tim Bergling urodził się w 1989 roku w Sztokholmie. Współpracował m.in. z Madonną, Chrisem Martinem z  grupy Coldplay oraz Davidem Guettą.

RadioZET.pl/SI/TMZ.com

Oceń