Zamknij

„Bohemian Rhapsody” Queen z miliardem wyświetleń na YouTube. Wielki sukces zespołu

Piotr Krajewski
22.07.2019 12:50
Queen teledysk Bohemian Rhapsody z miliardem wyświetleń na YouTube
fot. Ilpo Musto / Rex Features/EAST NEWS

Zespół Queen działa już niemal od 50 lat. Ogromna popularność filmu „Bohemian Rhapsody”, w którym mogliśmy poznać historię Freddiego Mercury’ego i pozostałych członków, sprawiła, że muzyka Queen zaczęła znów robić furorę. Grupa pochwaliła się ostatnio wielkim sukcesem, który osiągnął ich legendarny hit „Bohemian Rhapsody”.

Queen: teledysk „Bohemian Rhapsody” z miliardem wyświetleń na Youtube

Muzyka Queen nie przestaje zachwycać i przyciąga kolejne pokolenia słuchaczy. W ostatnich dniach członkowie zespołu pochwalili się niemałym osiągnięciem. Nakręcony w 1975 roku teledysk do ich legendarnego i jednego z najpopularniejszych przebojów „Bohemian Rhapsody” obejrzano już ponad miliard razy w serwisie YouTube.

Zobacz także

To, że nasza muzyka wciąż ma taki wielki wpływ, jest czymś niesamowitym. Dziękujemy Wam za to — napisał zespół i opublikował słynny teledysk w poprawionej, jeszcze lepszej rozdzielczości.

Choć w dzisiejszych czasach miliard wyświetleń nie jest już tak wielkim osiągnięciem dla artystów popowych, to dla rockowego zespołu to naprawdę spory sukces. Granicę miliarda przekroczyli na ten moment jedynie Guns N’ Roses i Linkin Park.

Bohemian Rhapsody: najsłynniejsza piosenka Queen

„Bohemian Rhapsody” to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych utworów Queen, który na stałe zapisał się w historii muzyki. Kawałek znalazł się na czwartym albumie zatytułowanym „A Night At The Opera” z 1975 roku. Początkowo wywoływał jednak mnóstwo skrajnych emocji, a wielu osobom nie podobało się jego nowatorskie i odważne brzmienie łączące w sobie muzykę rockową z operą.

>> Brian May o ostatnich dniach życia Freddiego Mercury'ego. Muzyk stracił część stopy

Dziś piosenka jest uznawana przez krytyków i słuchaczy za jedną z najlepszych w historii muzyki rockowej. W 2004 roku „Bohemian Rhapsody” zostało wprowadzone do legendarnego Grammy Hall of Fame, do którego trafiają tylko najważniejsze nagrania w dziejach muzyki. 

Pod koniec 2018 roku zespół Queen poinformował, że „Bohemian Rhapsody” to najczęściej odtwarzana piosenka w serwisach streamingowych, która została nagrana w XX wieku.

Zagłosuj

Czy lubisz piosenkę "Bohemian Rhapsody"?

Liczba głosów:

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK