R. Kelly jest na skraju bankructwa. Zostało mu zaledwie kilkaset dolarów

15.04.2019 17:07

R. Kelly walczy obecnie w sądzie z zarzutami o molestowanie. Afera seksualna sprawiła, że raper przestał zarabiać pieniądze na swojej muzyce. Jak podają amerykańskie media, R. Kelly jest na skraju bankructwa. Na jego koncie pozostało zaledwie kilkaset dolarów.

R Kelly jest na skraju bankructwa zostało mu zaledwie kilkaset dolarów fot. JOSHUA LOTT/AFP/East News

R. Kelly usłyszał 10 zarzutów dotyczących przemocy seksualnej, za które grozi mu nawet 70 lat więzienia. To efekt emisji głośnego filmu dokumentalnego „Surviving R. Kelly”, w którym wiele osób oskarżyło artystę m.in. o gwałty, molestowanie seksualne, przemoc psychiczną i fizyczną czy wykorzystywanie nieletnich kobiet.

Dokument wywołał ogromny skandal w Stanach Zjednoczonych. Zarzuty odnoszą się do lat 1996-2010. Znany muzyk miał wykorzystywać seksualnie cztery kobiety, w tym trzy w wieku poniżej 17 lat. 

Afera seksualna doprowadziła R. Kelly’ego do ogromnych problemów finansowych. Amerykańskie media informują, że znany raper jest na skraju bankructwa. Z najnowszych dokumentów sądowych wynika, iż 52-latek ma na swoim koncie zaledwie 625 dolarów.

Zła sytuacja finansowa sprawiła, że Amerykanin musiał nawet zapożyczyć się u znajomych. Dzięki wsparciu przyjaciela spłacił zaległe alimenty w wysokości 160 tys. dolarów. Ponadto R. Kelly został pozwany przez właściciela studia nagraniowego w Chicago, z którego przez lata korzystał. To właśnie tam m.in. miało dochodzić do przemocy seksualnej wobec kobiet. Muzyk nie płacił także czynszu. Właściciel ostatecznie wygrał sprawę, a sąd orzekł, że artysta musi mu zapłacić 173 tys. dolarów.

Dodatkowo miasto Chicago nałożyło na R. Kelly’ego karę grzywny w wysokości 66 tys. dolarów za złamanie przepisów oraz zbudowanie bez pozwolenia w wynajmowanym studiu sauny i baru. Jego konta bankowe zostały wyczyszczone, a komornik zwrócił się do muzycznych firm, z którymi współpracował artysta, o spłatę długu. Korporacje poinformowały, że nie są muzykowi nic winne.

R. Kelly to jeden z najpopularniejszych amerykańskich artystów, producentów i autorów tekstów. Za swój wielki przebój „I Believe I Can Fly”, który promował filmowy hit „Kosmiczny mecz”, zgarnął aż trzy prestiżowe nagrody Grammy. Współpracował z największymi gwiazdami muzyki, m.in. Jayem-Z, Usherem, Lady Gagą, The Pussycat Dolls, Justinem Bieberem czy Kanye Westem.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/onet.pl,nme.com/PK

Oceń
Tagi