Zamknij

R. Kelly jest na skraju bankructwa. Zostało mu zaledwie kilkaset dolarów

Piotr Krajewski
15.04.2019 17:07
R Kelly jest na skraju bankructwa zostało mu zaledwie kilkaset dolarów
fot. JOSHUA LOTT/AFP/East News

R. Kelly walczy obecnie w sądzie z zarzutami o molestowanie. Afera seksualna sprawiła, że raper przestał zarabiać pieniądze na swojej muzyce. Jak podają amerykańskie media, R. Kelly jest na skraju bankructwa. Na jego koncie pozostało zaledwie kilkaset dolarów.

R. Kelly usłyszał 10 zarzutów dotyczących przemocy seksualnej, za które grozi mu nawet 70 lat więzienia. To efekt emisji głośnego filmu dokumentalnego „Surviving R. Kelly”, w którym wiele osób oskarżyło artystę m.in. o gwałty, molestowanie seksualne, przemoc psychiczną i fizyczną czy wykorzystywanie nieletnich kobiet.

Dokument wywołał ogromny skandal w Stanach Zjednoczonych. Zarzuty odnoszą się do lat 1996-2010. Znany muzyk miał wykorzystywać seksualnie cztery kobiety, w tym trzy w wieku poniżej 17 lat. 

Afera seksualna doprowadziła R. Kelly’ego do ogromnych problemów finansowych. Amerykańskie media informują, że znany raper jest na skraju bankructwa. Z najnowszych dokumentów sądowych wynika, iż 52-latek ma na swoim koncie zaledwie 625 dolarów.

Zobacz także

Zła sytuacja finansowa sprawiła, że Amerykanin musiał nawet zapożyczyć się u znajomych. Dzięki wsparciu przyjaciela spłacił zaległe alimenty w wysokości 160 tys. dolarów. Ponadto R. Kelly został pozwany przez właściciela studia nagraniowego w Chicago, z którego przez lata korzystał. To właśnie tam m.in. miało dochodzić do przemocy seksualnej wobec kobiet. Muzyk nie płacił także czynszu. Właściciel ostatecznie wygrał sprawę, a sąd orzekł, że artysta musi mu zapłacić 173 tys. dolarów.

Dodatkowo miasto Chicago nałożyło na R. Kelly’ego karę grzywny w wysokości 66 tys. dolarów za złamanie przepisów oraz zbudowanie bez pozwolenia w wynajmowanym studiu sauny i baru. Jego konta bankowe zostały wyczyszczone, a komornik zwrócił się do muzycznych firm, z którymi współpracował artysta, o spłatę długu. Korporacje poinformowały, że nie są muzykowi nic winne.

R. Kelly to jeden z najpopularniejszych amerykańskich artystów, producentów i autorów tekstów. Za swój wielki przebój „I Believe I Can Fly”, który promował filmowy hit „Kosmiczny mecz”, zgarnął aż trzy prestiżowe nagrody Grammy. Współpracował z największymi gwiazdami muzyki, m.in. Jayem-Z, Usherem, Lady Gagą, The Pussycat Dolls, Justinem Bieberem czy Kanye Westem.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/onet.pl,nme.com/PK