Zamknij

R. Kelly aresztowany. Raper usłyszał zarzuty za przestępstwa seksualne

Piotr Krajewski
12.07.2019 09:26
R. Kelly aresztowany raper usłyszał zarzuty za przestępstwa na tle seksualnym
fot. JOSHUA LOTT/AFP/East News

R. Kelly został aresztowany. Jak podają amerykańskie media, raper trafił do aresztu w związku z przestępstwami na tle seksualnym. 52-letniego muzyka zatrzymano w Chicago, skąd służby przetransportują go do Nowego Jorku.

R. Kelly aresztowany. Raper trafił do aresztu w związku z przestępstwami na tle seksualnym

R. Kelly aresztowany. W czwartek wieczorem słynny raper został zatrzymany przez służby w Chicago w związku z zarzutami na tle seksualnym. Stamtąd miał zostać przewieziony do Nowego Jorku.

Szczegóły sprawy nie są jeszcze znane, ale amerykańskie media informują, że nowy akt oskarżenia wobec muzyka zawiera 13 zarzutów dotyczących m.in. dziecięcej pornografii i utrudniania pracy wymiaru sprawiedliwości. W lutym mężczyzna usłyszał już 10 zarzutów dotyczących przemocy seksualnej. R. Kelly nie przyznaje się do niczego.

Czwartkowe aresztowanie R. Kelly to dalszy ciąg szokującej afery seksualnej z jego udziałem. Skandal wybuchł tuż po emisji kontrowersyjnego serialu dokumentalnego „Surviving R. Kelly”, w którym wiele osób oskarżyło artystę m.in. o gwałty, molestowanie seksualne, przemoc psychiczną i fizyczną czy wykorzystywanie nieletnich kobiet. Kilkuodcinkowy film wywołał ogromne poruszenie w Stanach Zjednoczonych.

Zarzuty postawione R. Kelly’emu odnoszą się do lat 1996-2010. Znany muzyk miał wtedy wykorzystywać seksualnie cztery kobiety, w tym trzy w wieku poniżej 17 lat. Podobno artyście grozi nawet 70 lat więzienia.

Zobacz także

Kim jest raper R. Kelly?

R. Kelly to jeden z najpopularniejszych amerykańskich artystów, producentów i autorów tekstów. Za swój wielki przebój „I Believe I Can Fly”, który promował filmowy hit „Kosmiczny mecz”, zgarnął aż trzy prestiżowe nagrody Grammy. Współpracował z największymi gwiazdami muzyki, m.in. Jayem-Z, Usherem, Lady Gagą, The Pussycat Dolls, Justinem Bieberem czy Kanye Westem.  

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/theguardian.com/PK