Zamknij

R. Kelly uprawiał seks z nieletnimi chłopcami? Kolejne szokujące oskarżenia przeciwko muzykowi

26.07.2021 15:55
R Kelly
fot. KAMIL KRZACZYNSKI/AFP/East News

R. Kelly został oskarżony o wykorzystywanie seksualne dwóch nieletnich chłopców. Popularny muzyk może usłyszeć przed sądem kolejne szokujące zarzuty. 54-latek już wcześniej został oskarżony o inne przestępstwa seksualne i od dwóch lat przebywa w areszcie, gdzie czeka na proces.

R. Kelly z coraz większymi problemami. Słynny amerykański raper oczekuje właśnie na proces w związku z przestępstwami na tle seksualnych. Artysta usłyszał już kilkanaście zarzutów, ale wszystko wskazuje na to, że może zostać oskarżony o kolejne szokujące przestępstwa.

Jak informują zagraniczne media, prokuratorzy federalni mają dysponować zeznaniami kolejnych kilkunastu osób oskarżających R. Kelly’ego o wykorzystywanie seksualne. Wśród nich jest dwóch mężczyzn, którzy mieli być molestowani przez muzyka, gdy byli jeszcze niepełnoletni.

Zobacz także: Czwarty pozew przeciwko Mansonowi w ciągu 2 miesięcy. Chodzi o gwałty, złamany nos i cięcie nożem

R. Kelly uprawiał seks z nieletnimi chłopcami? Kolejne oskarżenia przeciwko muzykowi

R. Kelly miał dopuścić się przestępstw na tle seksualnych wobec kilkunastu kolejnych osób, w tym dwóch nieletnich mężczyzn.

Raper poznał jednego z nich w restauracji McDonald’s w Chicago w 2016 roku. Chłopiec okazał się być początkującym muzykiem. Znany artysta zaproponował mu więc pomoc w rozwinięciu kariery za usługi seksualne. Później poznał jego rówieśnika, z którym przez wiele lat odbywał stosunki seksualne. Co więcej, gwiazdor miał również zmuszać nastolatków do seksu z kobietami, również nieletnimi. R. Kelly był podobno obecny przy stosunkach i nagrywał je kamerą.

Zobacz także

Prokuratorzy twierdzą, że sprawy dwóch chłopców i pozostałych ofiar nie były jedynie odosobnionymi zdarzeniami, ale mogły być częścią większego schematu.

Proces rozpocznie się już 9 sierpnia. Wtedy sąd zdecyduje, czy R. Kelly usłyszy kolejne zarzuty. Mężczyzna jest już oskarżony m.in. o wykorzystywanie seksualne sześciu kobiet, ograniczanie ich wolności, tworzenie pornografii z nieletnimi, a także utrudnianie śledztwa.

Kim jest raper R. Kelly?

R. Kelly to jeden z najpopularniejszych amerykańskich artystów, producentów i autorów tekstów. Za swój wielki przebój „I Believe I Can Fly”, który promował filmowy hit „Kosmiczny mecz”, zgarnął aż trzy prestiżowe nagrody Grammy. Współpracował z największymi gwiazdami muzyki, m.in. Jayem-Z, Usherem, Lady Gagą, The Pussycat Dolls, Justinem Bieberem czy Kanye Westem.

RadioZET.pl/theguardian.com,bbc.com