Zamknij

Tego nie wiesz o Rafale Brzozowskim. 6 ciekawostek o reprezentancie Polski przed Eurowizją 2021

20.05.2021 09:00
Rafał Brzozowski
fot. Beata Zawadzka/East News

Rafał Brzozowski wystąpi na Eurowizji 2021. Czy reprezentant Polski przekona do siebie Europę za sprawą piosenki „The Ride”? Przekonamy się już w trakcie drugiego półfinału. Poniżej prezentujemy 6 ciekawostek na temat Rafała Brzozowskiego, reprezentantce Polski na Eurowizji 2021.

Eurowizja 2021 odbywa się w dniach 18-22 maja w Rotterdamie.  Rafał Brzozowski, reprezentant Polski, wystąpi w drugim półfinale konkursu, który zaplanowano na 20 maja.

Specjalnie z tej okazji publikujemy kilka ciekawostek na temat Rafała Brzozowskiego, o których nie wszyscy mogą wiedzieć.

Eurowizja 2021: drugi półfinał z Rafałem Brzozowskim. RELACJA na żywo i WYNIKI, czwartek 20.05

Rafał Brzozowski: ciekawostki o reprezentancie Polski na Eurowizji 2021

1. Nadal wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wielka kariera Rafała Brzozowskiego rozpoczęła się od udziału w „ The Voice of Poland. W 2011 roku wokalista pojawił się w pierwszej edycji programu, gdzie dołączył do drużyny Andrzeja Piasecznego i dotarł aż do półfinału. Co ciekawe, to nie był pierwszy talent show, w którym wystąpił Brzozowski. W 2002 roku wziął udział w „ Szansie na sukces, gdzie otrzymał nawet wyróżnienie za wykonanie utworu zespołu Szwagierkolaska.

2. Rafał Brzozowski zanim zaczął solową karierę występował w zespołach. W 2003 roku był członkiem grupy Emigranci, a kilka lat później po nawiązaniu współpracy z Markiem Kościkiewiczem dołączył nawet na jakiś czas do składu De Mono.

3. Wielu widzów dobrze zna motyw przewodni Rolnik szuka żony, ale być może nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w słynnej czołówce programu słyszymy cover utworu „Magiczne słowa” grupy ZIYO w wykonaniu Brzozowskiego.

Eurowizja 2021, drugi półfinał - gdzie i o której godzinie oglądać? [TRANSMISJA 20.05.2021]

4. Rafał Brzozowski ma za sobą udaną karierę sportową. Przez wiele lat artysta był zapaśnikiem, ale poważna kręgosłupa przeszkodziła mu w uprawianiu tego sportu. W 2006 roku zdobył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski. Jest także absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

5. W jednym z wywiadów dla „Dzień Dobry TVN” reprezentant Polski zdradził, że lubi czytać książki i oglądać filmy. Jest fanem produkcji "1900: Człowiek legenda" w reżyserii Giuseppe Tornatore. Jego ulubiona książki to „Moc pozytywnego myślenia” Normana Peale’a.

6. Rafał Brzozowski ma kilku ulubionych artystów. Zdradził, że inspiruje go muzyka m.in. Michaela Buble, Steviego Wondera, Freddiego Mercury’ego, Tiny Turner czy Michaela Boltona.

Eurowizja 2021: Polska ostatnia u bukmacherów. Pierwszy raz w historii

Rafał Brzozowski spadł na 17. miejsce w notowaniu bukmacherów dotyczącego drugiego półfinału. Eksperci dają Brzozowskiego zaledwie 20 proc. szans na awans do finału. To pierwszy raz w historii, kiedy Polska znalazła się na ostatnim miejscu w zestawieniu bukmacherów.

Zobacz także:  Rafał Brzozowski reaguje na hejt przed Eurowizją. "To zawsze motywuje mnie do pracy"