Zamknij

Rafał Ratajczak nie żyje. Wokalista zespołu Świnka Halinka miał tylko 49 lat

14.05.2021 11:30
Rafał Ratajczak nie żyje. Wokalista zespołu Świnka Halinka miał tylko 49 lat
fot. shutterstock.com

Rafał Ratajczak nie żyje. Wokalista i założyciel zespołu Świnka Halinka zmarł w wieku 49 lat. Muzyk zmagał się z ciężką chorobą.

Rafał Ratajczak nie żyje. W nocy z 12 na 13 maja po ciężkiej chorobie zmarł wokalista, założyciel i frontman zespołu Świnka Halinka. Miał zaledwie 49 lat.

Rafał Ratajczak nie żyje. Wokalista zespołu Świnka Halinka miał 49 lat

Przyczyna śmierci Rafała Ratajczaka nie została ujawniona. Jak informuje portal „Legnica Nasze Miasto”, kilka dni wcześniej artysta trafił do szpitala w ciężkim stanie. Bliscy i przyjaciele zorganizowali nawet zbiórkę pieniędzy, aby wesprzeć kolegę w powrocie do zdrowia. Niestety, lekarzom nie udało się uratować wokalisty.

Dzisiaj w nocy po ciężkiej chorobie odszedł od nas wielki przyjaciel, frontman i założyciel zespołu. Jedyny i niepowtarzalny człowiek… Żegnaj Beluh – napisali członkowie Świnki Halinki.

Zobacz także: Zapadł wyrok w sprawie śmierci Roberta Brylewskiego. Tomasz J. skazany na 13 lat więzienia

Kim jest zespół Świnka Halinka?

Świnka Halinka powstała w Lubinie i występowała na scenie od kilkunastu lat. Muzyka zespołu to połączenie reggae, ska i folku.

Grupa ma na swoim koncie wiele wyróżnień i występy w całej w Polsce. Świnka Halinka wystąpiła m.in. w niegdyś popularnym programie Polsatu „Bar” oraz na słynnym Przystanku Woodstock. W 2018 roku formacja wydała płytę „Świnie w kosmosie”.

Zobacz także: Pervis Staples nie żyje. Wokalista legendarnego zespołu The Staple Singers miał 85 lat

RadioZET.pl/legnica.naszemiasto.pl