Zamknij

Alberta Cross gościem specjalnym warszawskiego koncertu Rag'n'Bone Man

Redakcja
14.02.2018 13:17
Alberta Cross gościem specjalnym warszawskiego koncertu Rag'n'Bone Man
fot. mat. prasowe

Twórca wielkiego hitu „Human” przyjedzie do Polski wraz ze swoją trasą koncertową Grande Reserve Tour. Rag'n'Bone Man wystąpi 2 maja 2018 roku w warszawskiej Stodole, gdzie zagra utwory ze swojego multiplatynowego albumu. Gościem specjalnym koncertu będzie grupa rockowa Alberta Cross. Organizatorem wydarzenia jest Live Nation Entertainment, a Radio ZET to jeden z patronów medialnych.

W ramach trasy Grande Reserve Tour zdobywca BRIT & Echo Award i autor megahitu "Human" odwiedzi aż 20 europejskich krajów. Trasa rozpocznie się 23 lutego we Francji, a jej największą atrakcją będzie show w kultowym londyńskim Alexandra Palace.

Gość specjalny

Na warszawskim koncercie pojawi się także Alberta Cross, anglo-szwedzka grupa rockowa założona w Londynie w 2005 roku przez wokalistę i gitarzystę Pettera Ericsona Stakee i basistę Terry'ego Wolfersa.

Zespół grał już z takimi znanym formacjami jak Oasis, Portugal. The Man, The Shins czy Mumford and Sons.

Rag'n'Bone Man w Stodole: BILETY

Bilety na warszawski koncert artysty są dostępne na LiveNation.pl. Cena wejściówki: 149 złotych.

Ogromny sukces „Human”

Wielki przebój 2016 roku otrzymał diamentowy certyfikat we Francji, platynowy w ośmiu krajach, był numerem jeden na europejskich listach przebojów przez pięć tygodni i zyskał pierwszą pozycję na iTunes w 46 krajach.

Fenomenalny sukces singla „Human” na całym świecie jest następstwem niekończących się występów Rory’ego. Już w wieku 15 lat zaczął rapować w swoim rodzinnym mieście, Uckfield, aby w wieku 19 lat, po namowach ze strony swojego ojca, zacząć śpiewać na lokalnych nocach bluesa. Jego połączenie miłości do bluesa i rapu szybko przerodziło się w coś większego, gdy wstąpił w szeregi pochodzącej z Brighton grupy hip-hopowej The Rum Committee, z którą podróżował regularnie do Londynu na wieczory hip-hopowe w Brixton. Premiery jego albumów Blues Town, Wolves i mini-albumu Disfigured zaowocowały liczną grupą fanów, którzy tłumnie pojawiali się na koncertach w całym kraju już na początku jego kariery.

W 2017 roku Rory zdobył dwie statuetki BRIT Awards – stając się tym samym pierwszym muzykiem w historii, który zdobył w tym samym roku BRITs Critics’ Choice Award oraz Best British Breakthrough Act. Bilety na jego koncerty w Europie i Wielkiej Brytanii wyprzedawały się w ekspresowym tempie, a on sam został zaproszony do takich programów jak: The Graham Norton Show, Comic Relief, Later with Jools Holland, The Jimmy Fallon Show i The Ellen DeGeneres Show.

RadioZET.pl/PK