Zamknij

Ralph Kaminski, Miuosh i Zespół Śląsk prezentują "Imperium". Klip nakręcono w cudnej Wenecji [WIDEO]

09.09.2021 11:11
Ralph Kaminski i Miuosh
fot. mat. prasowe/Michał Pawusz

Ralph Kaminski, Miuosh i Zespół Śląsk zrealizowali klip do utworu "Imperium". Inspiracja do singla zaczerpnięta została z jednego z najważniejszych dla Miuosha obrazów, a teledysk nakręcono w niezwykle malowniczej i wyjątkowo opustoszałej Wenecji.

Ralph Kaminski, Miuosh i Zespół Śląsk prezentują wyjątkowy klip do singla "Imperium". To zapowiedź albumu "Pieśni współczesne", który już wkrótce doczeka się premiery.

Ralph Kaminski, Miuosh i Zespół Śląsk w singlu "Imperium"

Miuosh jest autorem muzyki oraz tekstu do piosenki. Artysta wyjaśnił, co zainspirowało go do stworzenia kompozycji.

"Imperium” od początku było dla mnie mocnym wyzwaniem. To pierwszy utwór, który napisałem na podstawie bardzo ważnego dla mnie obrazu, mającego wyjątkowe miejsce w moich wspomnieniach. To też pierwszy utwór z „Pieśni Współczesnych”, do którego skomponowałem partię chóru – mimowolnie wybrałem, że to właśnie on nieco zdefiniuje resztę tego albumu pod tym względem.

"Imperium" to też pierwsza współpraca między Ralphem i Miuoshem, którzy do tej pory znali się jedynie z widzenia. Twórca przyznaje, że podczas powstawania singla i klipu, artyści zdążyli się nieco poznać i polubić.

Klip do "Imperium" możecie obejrzeć poniżej:

Miuosh i "Pieśni współczesne". Kiedy premiera płyty?

Album "Pieśni współczesne” będzie miał premierę 24 września. Miuosh jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów, które podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworzą opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie nie zapominając o szacunku dla tradycji. W aktualny sposób poruszają ponadczasową tematykę, śmiało czerpiąc z tradycji pieśni ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego oraz nawiązując do ludowych wierzeń, wartości i historii.

W projekt zaangażowanych zostało ponad 140 osób, w tym niezwykły i uznany na całym świecie Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz wykonawcy, tacy jak Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha, Tomasz Organek, Jakub Józef Orliński, Andrzej Smolik, Marcin Wyrostek, Kora czy duet Kwiat Jabłoni.

Wydawnictwo "Pieśni współczesne” poza singlem "Imperium” promują także utwory "Celina” z gościnnym udziałem Julii Pietruchy, "Zmierzch” nagrany z duetem Kwiat Jabłoni, "Doliny” z Jakubem Józefem Orlińskim oraz "Mantra” z Igorem Herbutem.