Zamknij

Rammstein z tęczową flagą w Chorzowie. Zespół poparł środowisko LGBT+ [WIDEO]

Piotr Krajewski
25.07.2019 09:55
Rammstein w Chorzowie tęczowa flaga na koncercie wsparcie dla społeczności LGBT+ wideo
fot. MARZENA BUGALA- AZARKO / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Zespół Rammstein wystąpił w środę w Chorzowie. W trakcie koncertu na Stadionie Śląskim muzycy pozwolili sobie na gest w kierunku społeczności LGBT+. Wymachiwali tęczowymi i biało-czerwonymi flagami nad tłumem fanów. Zdaniem wielu internautów to reakcja Rammstein na ostatnie wydarzenia podczas Marszu Równości w Białymstoku.

Rammstein w Chorzowie: tęczowa flaga na koncercie w Polsce

Rammstein słynie z tego, że w swojej muzyce odwołuje się często do spraw politycznych, społecznych i ideologicznych. W trakcie środowego koncertu w Chorzowie zespół zszedł ze sceny i pojawił się nad tłumem fanów na dmuchanych pontonach, które były nawiązaniem do kryzysu migracyjnego w Europie.

Członkowie Rammstein postanowili też wykonać ruch wobec społeczności LGBT+. Muzycy wyciągnęli biało-czerwone i tęczowe flagi, którymi zaczęli wymachiwać, stojąc na pontonach. W ten sposób zespół chciał symbolicznie nawiązać do sobotnich wydarzeń na pierwszym Marszu Równości w Białymstoku, gdzie doszło do zamieszek. Polscy fani pozytywnie zareagowali na gest Rammstein.

— Płynęli pontonami i wyciągnęli flagi LGBT+ i Polski. Cudowny moment, łzy w oczach — napisał jeden z fanów, który pojawił się na koncercie.

W trakcie koncertu w Chorzowie Rammstein promowali swój najnowszy, siódmy już album, który ukazał się w maju tego roku. Niemiecka grupa szybko powróci do Polski z kolejnym koncertem. Muzycy wystąpią 17 lipca 2020 roku na PGE Narodowym w Warszawie.

>> Rammstein w Warszawie 2020 - BILETY. Ile kosztują, kiedy i gdzie kupić? [CENY]

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK