Zamknij

Muzyk Randy Parton nie żyje. Brat Dolly Parton zmarł tuż po jej urodzinach

22.01.2021 15:10
Dolly Parton
fot. MediaPunch/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Randy Parton nie żyje. Amerykański muzyk country i brat legendarnej piosenkarki Dolly Parton zmarł w wieku 67 lat. O śmierci artysty poinformowała oficjalnego jego siostra. Randy Parton przegrał walkę z chorobą nowotworową.

Randy Parton nie żyje. Amerykański muzyk country zmarł 21 stycznia w wieku 67 lat, zaledwie dwa dni po 75. urodzinach swojej starszej siostry, Dolly Parton.

Randy Parton nie żyje. Muzyk i brat Dolly Parton zmarł tuż po jej urodzinach

Śmierć Randy’ego Partona potwierdziła Dolly Parton w poruszającym wpisie w mediach społecznościowych. W ostatnim czasie artysta zmagał się z rakiem.

– Przegrał walkę z nowotworem. Rodzina i ja opłakujemy jego odejście, ale wiemy, że jest w lepszym miejscu niż my (…) Randy był świetnym piosenkarzem, pisarzem i artystą. Przez wiele lat śpiewał, grał na gitarze i basie w moim zespole (…) Jego duet ze mną „Old Flames Can't Hold A Candle To You” zawsze będzie punktem kulminacyjnym mojej kariery – napisała Dolly Parton.

Zobacz też: Dolly Parton pomogła stworzyć szczepionkę na koronawirusa. Przekazała milion dolarów na badania

Ostatnim nagraniem Randy’ego Partona była piosenka „You Are My Christmas”, którą muzyk zaśpiewał razem ze swoją córką Heidi i siostrą. Utwór znalazł się na ostatniej świątecznej płycie Dolly Parton „A Holly Dolly Christmas” z 2020 roku.

W trakcie swojej kariery Randy Parton wydał trzy albumy studyjne.

Zobacz też: Pave Maijanen nie żyje. Uczestnik Eurowizji zmagał się z ciężką chorobą