Zamknij

Raper 6ix9ine został aresztowany. Grozi mu nawet dożywocie!

Redakcja
22.11.2018 11:13
6ix9ine
fot. Swan Gallet/WWD/REX/Shutterstock/Rex Fashion/East News

Raper 6ix9ine został aresztowany w Nowym Jorku. Jest podejrzany o popełnienie licznych przestępstw federalnych. Jak podają amerykańskie media, artyście grożą minimum 32 lata więzienia. Mówi się nawet o dożywotnim pozbawieniu wolności.

Raper 6ix9ine aresztowany

6ix9ine, znany także jako Tekashi69 lub Tekashi, to obecnie jeden z najbardziej kontrowersyjnych amerykańskich raperów. Słynie m.in. ze swojego nietypowego, bardzo kolorowego wizerunku i licznych tatuaży na twarzy.

Raper został ostatnio aresztowany w Nowym Jorku przez służby federalne. 22-latek jest podejrzany o przestępstwa federalne, które popełnił w ciągu ostatnich lat wspólnie z gangiem Nine Trey Gangsta Bloods. Chodzi m.in. o handel narkotykami, wymuszanie haraczy, napady z użyciem broni palnej, a nawet planowanie morderstwa.

Do aresztu trafili także współpracownicy artysty, w tym jego menadżer Kifano Jordan.

Amerykańskie media podają, że 6ix9ine i jego wspólnikom grozi minimum 32 lata więzienia. Pojawiają się też informacje o dożywotnim pozbawieniu wolności.

Co ciekawe, 6ix9ine został już wcześniej skazany. W zeszłym miesiącu usłyszał wyrok 4 lat w zawieszeniu za stosunek seksualny z 13-letnią dziewczyną. Zobowiązał się też do wykonania 1000 godzin prac społecznych.

23 listopada 6ix9ine miał wydać swój debiutancki album zatytułowany „Dummy Boy”, na którym mają znaleźć się piosenki m.in. z Nicki Minaj i Kanye Westem. W związku z aresztowaniem premiera płyty została przesunięta.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/forbes.com/PK