Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rosyjski raper Husky zatrzymany przez policję. Władze odwołały jego koncerty

22.11.2018 14:17

W środę popularny rosyjski raper Husky został zatrzymany przez policję w mieście Krasnodar po tym, jak wszedł na dach samochodu i wystąpił przed tłumem ludzi. Wcześniej jego zaplanowane koncerty zostały odwołane na polecenie władz. Do sieci trafiło nagranie z aresztowania Husky’ego.

Хаски fot. Youtube (Хаски)

Raper Husky został zatrzymany i aresztowany przez policję w mieście Krasnodar na południu Rosji. Do zdarzenia doszło w środowy wieczór.

Po kolejnym odwołanym na polecenie władz koncercie 25-letni Husky pojawił się wraz z tłumem fanów na ulicy, wszedł na dach samochodu i zaczął rapować. W trakcie wystąpienia krzyczał m.in. „Będę śpiewał moją muzykę, najbardziej szczerą muzykę”. Niedługo później na miejscu pojawiła się policja. Do sieci trafiło nagranie wideo z zatrzymania.

W związku z oskarżeniem o zorganizowanie nielegalnego zgromadzenia raperowi grozi 15 dni więzienia.

Husky, a tak naprawdę Dmitry Kuznetsov, zasłynął z tego, że otwarcie sprzeciwia się rosyjskiej władzy. W swoich tekstach niejednokrotnie szydził z organów państwowych czy brutalności tamtejszej policji. Podobno już w jednym ze swoich pierwszych utworów krytykował politykę Władimira Putina. Kilka dni temu jego teledysk do piosenki „Judas” został zablokowany na terenie Rosji. Artysta jest oskarżany o propagowanie ekstremistycznych poglądów.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/AFP/themoscowtimes.com/PK

Oceń