Zamknij

Raper Tau promuje film "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie". "Wielkie Serce" już w sieci [WIDEO]

07.09.2021 11:50
Ksawery Szlenkier
fot. mat.prasowe/Kino Świat

Tau promuje film "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie". W sieci pojawił się klip do "Wielkiego Serca", a w nim niepublikowane sceny z planu produkcji.

Tau, czyli Piotr Kowalczyk, to kielecki raper, wokalista, beatboxer i producent muzyczny, który tworzy się na polskim rynku hip-hopowym już od 2008 roku. Tau jest zadeklarowanym katolikiem, w swojej twórczości inspiruje się duchowością i wiarą. W 2016 roku został ambasadorem zorganizowanych w Krakowie Światowych Dni Młodzieży, od lat bierze też udział w rekolekcjach jako prelegent, opowiadając o swojej drodze do nawrócenia.

Tau prezentuje teledysk do singla "Wielkie Serce"

W związku z tym nie dziwi fakt, że to właśnie on stworzył utwór promujący oficjalny film uroczystości beatyfikacyjnych kardynała Wyszyńskiego oraz matki Róży Czackiej – "Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”.

W sieci pojawił się właśnie teledysk do "Wielkiego Serca", a w nim niepublikowane sceny z produkcji, która na ekranie polskich kin zagości w kilka dni po beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, czyli już 17 września.

Tau w klipie promującym film "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie"

"Wyszyński – zemsta czy przebaczenie" to realizacja filmowa opowiadająca nieznane szerszej publiczności losy wojenne księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego – przyszłego Prymasa Polski.

Jak czytamy w opisie filmu:

Jest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza Wyszyńskiego, który niedawno został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Równolegle działa on w powstańczym szpitalu. Wszyscy znają go tam pod pseudonimem "Radwan III”. Wojenna rzeczywistość jest dla ks. Wyszyńskiego kuźnią charakteru, walką o nadzieję i miłość, szczególnie wobec nieprzyjaciół. Jak w wojennej codzienności mamy wybaczać – pyta bohater, zwracając się do Źródła swego powołania. W czasie krytycznych sytuacji takich jak rewizja szpitala przez oddziały SS, czy podczas łapanki, Wyszyński staje w obliczu próby. Stara się dzielnie wspierać swoich kompanów, dodając im nadziei.

W tytułowej roli w filmie wystąpił Ksawery Szlenkier, któremu na dużym ekranie partnerują m.in.: Ida Nowakowska, Marcin Kwaśny, Adam Fidusiewicz, Agnieszka Kawiorska, Lech Dyblik oraz Małgorzata Kożuchowska jako Matka Róża Czacka.

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA]