Zamknij

Raper Tay-K skazany na 55 lat więzienia za morderstwo

Piotr Krajewski
25.07.2019 12:51
Raper Tay-K skazany na 55 lat więzienia za morderstwo
fot. Youtube

Tay-K został skazany przez amerykański sąd na 55 lat więzienia. Młody raper był oskarżony o napady z bronią w ręku i morderstwo 21-latka, do którego doszło w 2016 roku.

Raper Tay-K skazany na 55 lat więzienia za morderstwo i napady

Raper Tay-K spędzi 55 lat w więzieniu. Sąd w Teksasie uznał go za winnego stawianych mu zarzutów. Młody amerykański artysta był oskarżony o kilka napadów z bronią w ręku i morderstwo Ethana Walkera. Mężczyzna został śmiertelnie postrzelony w brzuch.

Do zabójstwa 21-latka doszło w 2016 roku, kiedy Tay-K miał zaledwie 16 lat. Choć nastolatek nie pociągnął za spust, sąd uznał, że był współwinny śmierci Walkera. To właśnie on miał zaplanować napad i zwerbować wspólników. Jeden z nich, który strzelił do mężczyzny, został skazany na dożywocie.

Wyrok 55 lat pozbawienia wolności to nie jedyna kara dla Taya-K. Raper będzie musiał też zapłacić grzywnę w wysokości 21 tys. dolarów. Co więcej, Amerykanin jest podejrzewany również o zabójstwo innego mężczyzny w 2017 roku.

Urodzony w 2000 roku Tay-K zdobył sporą popularność za sprawą singla „The Race”, który dotarł do 44. miejsca oficjalnej listy przebojów w Stanach Zjednoczonych i pokrył się tam platyną. Raper nagrał piosenkę po ucieczce z aresztu domowego, kiedy był poszukiwany przez służby. W utworze nastolatek wprost przyznaje się do popełnionych przestępstw. Teledysk do piosenki obejrzano aż ponad 175 milionów razy w serwisie YouTube.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/billboard.com/PK