Zamknij

Ray Reyes nie żyje. Wokalista i gwiazdor boysbandu Menudo miał 51 lat

04.05.2021 15:49
Ray Reyes Menudo
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Ray Reyes nie żyje. Portorykański wokalista zmarł w wieku 51 lat. Największą popularność zdobył jako członek kultowego boysbandu Menudo. Latynoski zespół zrobił furorę w latach osiemdziesiątych.

Ray Reyes nie żyje. Urodzony w Nowym Jorku portorykański wokalista zmarł 30 kwietnia w wieku 51 lat. Śmierć gwiazdora zespołu Menudo potwierdził jego brat.

Ray Reyes nie żyje. Wokalista i gwiazdor boysbandu Menudo miał 51 lat

Przyczyna zgonu Raya Reyesa nie została oficjalnie ujawniona, ale zagraniczne media informują, że muzyk doznał rozległego ataku serca.

Brat zmarłego artysty opublikował oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym poprosił fanów wokalisty m.in. o modlitwę za całą rodzinę.

Proszę Was również, abyście nigdy nie zapomnieli o jego twórczości. W tym momencie musimy być zjednoczeni bardziej niż kiedykolwiek. Nigdy nie przestawajcie okazywać miłości i uczucia swoim bliskim – napisał Raul, brat Reyesa.

Zobacz także: Pierce Fulton nie żyje. DJ i producent zmarł w wieku zaledwie 28 lat

Kim byli Menudo?

Ray Reyes zdobył ogromną popularność jako członek Menudo. Zespół osiągnął niebywały sukces komercyjny w latach osiemdziesiątych, sprzedał kilkanaście milionów płyt i był jednym z pierwszych latynoskich boysbandów w historii.

W trakcie największej popularności Reyes opuścił grupę. W późniejszych latach kilkukrotnie powrócił do składu Menudo, m.in. na czas trasy koncertowej po reaktywacji zespołu.

Co ciekawe, jednym z członków Menudo był Ricky Martin, który dołączył do boysbandu jako 12-latek. W 1989 roku odszedł z zespołu i skupił się na karierze solowej.

Zobacz także: Kazimierz Kord nie żyje. Wybitny polski dyrygent zmarł w wieku 90 lat

RadioZET.pl/people.com