Zamknij

Red Bull SoundClash powraca. Wyjątkowy muzyczny pojedynek Zalewskiego i Grubsona

Piotr Krajewski
07.08.2019 12:36
Red Bull SoundClash powraca. Wyjątkowy muzyczny pojedynek Zalewskiego i Grubsona
fot. mat. prasowe

Red Bull SoundClash powraca po siedmiu latach. Tym razem będziemy mogli zobaczyć muzyczny pojedynek dwóch drużyn dowodzonych przez Krzysztofa Zalewskiego i Grubsona. Wyjątkowe wydarzenie, którego patronem medialnym jest Radio ZET, odbędzie się już w listopadzie na warszawskim Torwarze.

Red Bull SoundClash: Grubson vs. Zalewski na Torwarze w Warszawie

Dwie drużyny dowodzone przez dwie wielkie gwiazdy i kilka rund, w trakcie których muszą pokazać, kto jest lepszy. Tej jesieni po siedmiu latach powraca Red Bull SoundClash. Na przeciwległych scenach staną między sobą Krzysztof Zalewski i Grubson. Nie będzie to jednak zwykły koncert, a wyjątkowe muzyczne wydarzenie, które wychodzi poza utarte schematy grania na żywo. Stawką pojedynku na warszawskim Torwarze będzie triumf w wyjątkowym starciu między gatunkami, a zwycięzcę bitwy wybierze publiczność siłą głosu swoich gardeł.

„Nigdy czegoś takiego nie przeżyłem. W takich koncertach najważniejsze są emocje” – mówił po finale pierwszej polskiej edycji Red Bull SoundClash Fisz, który razem z Emade pokonał drużynę Titusa z Acid Drinkers.

Kilka lat później Red Bull SoundClash wraca do Polski. 21 listopada warszawski Torwar będzie areną pojedynku dwóch innych, wielkich postaci rodzimej sceny – Grubsona i Krzysztofa Zalewskiego.

>> BILETY NA RED BULL SOUNDCLASH Z KRZYSZTOFEM ZALEWSKIM I GRUBSONEM

 

W środę Krzysztof Zalewski i Grubson pojawili się osobiście na antenie Radia ZET, gdzie zapowiedzieli to wyjątkowe wydarzenie. 

FORMAT WYDARZENIA

Red Bull SoundClash to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, w trakcie którego naprzeciw siebie stają dwie ekipy, dowodzone przez gwiazdy – ich zadaniem jest rywalizować ze sobą na utwory i pomysłowe występy na żywo, a o tym, która jest najlepsza, decyduje oglądająca wszystkie zmagania publiczność. Artyści wystąpią na przeciwległych scenach rozdzielonych publicznością, a sama rywalizacja przebiegać będzie według precyzyjnie określonego scenariusza:

  • Pierwsze zadanie postawione przed Krzysztofem Zalewskim i Grubsonem to wykonanie własnej wersji znanego hitu.
  • W drugiej rundzie artyści wejdą w muzyczne buty rywala, by „przejąć” utwór wykonywany na sąsiedniej scenie i grać dalej w swojej stylistyce.
  • Trzecia runda to niepowtarzalna szansa, by usłyszeć kawałki Grubsona i Krzysztofa Zalewskiego w nietypowych wersjach – gatunki muzyczne narzuci DJ.
  • W finale na każdej ze scen pojawią się nieoczekiwani goście specjalni, którzy mogą przesądzić o losach pojedynku!

Całe to wydarzenie jest pewnego rodzaju niespodzianką. To nowa rzecz i publiczność poznaje artystów z zupełnie innej strony. Spektakularny muzyczny show nawiązuje do tradycji bitew jamajskich soundsystemów, które od połowy ubiegłego wieku rywalizują ze sobą na nagrania i specjalne, sceniczne wykony. David „RamJam” Rodigan, prawdziwy ojciec chrzestny kultury soundclash, który tworzył ją i promował przez ostatnie 40 lat, porównywał takie muzyczne spotkania soundsystemów do meczu bokserskiego albo godowej walki zwierząt – bo chodzi w nich przede wszystkim o to, żeby wygrać, ale też w jak najbardziej widowiskowy sposób!

Artyści swój pojedynek ogłosili w materiale video, które w oryginalny sposób przedstawia ich przygotowania do listopadowej, muzycznej potyczki. Pomysł opiera się na zderzeniu dwóch kontrastujących muzycznych światów, które reprezentują i z których wywodzą się artyści. Wykorzystanie archetypów związanych ze sceną hip-hopu i indie-rocka, przerysowanie ich nieznacznie i podbicie za pomocą humoru pozwala poznać zasady “pojedynku” Red Bull SoundClash: zaciętej walki dwóch genialnych muzyków oraz dobrej zabawy. Widzowie mają więc okazję zagrać z Grubsonem w koszykówkę na backstage’u, sprawdzić jaka lektura wycisza Krzysztofa Zalewskiego przed koncertem oraz usłyszeć, co artyści „tak naprawdę” o sobie myślą – oczywiście podane w humorystycznej formie. Na koniec bohaterowie zamieniają się rolami – widok Grubsona w lakierkach i cekinowej marynarce zestawiony z Krzysztofem Zalewskim w hip-hopowej stylizacji robi niesamowite wrażenie i symbolicznie pokazuje, co wydarzy się już tej jesieni!

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK