Zamknij

Reni Jusis w rozmowie z Marcinem Wojciechowskim [WIDEO]

Redakcja
04.06.2018 14:55
Reni Jusis Radio ZET

Reni Jusis była gościem Radia ZET, gdzie porozmawiała z Marcinem Wojciechowskim m.in. o swoi, najnowszym singlu „Tyyyle Miłości” i nadchodzącej płycie, której premiera już we wrześniu. Artystka znalazła też chwilę, aby powspominać swoją wcześniejszą twórczość i opowiedzieć także o koncertowych planach.

Reni Jusis w Radiu ZET. Rozmowa z Marcinem Wojciechowskim [WIDEO]

Pod koniec maja Reni Jusis zaprezentowała swój nowy singiel „Tyyyle Miłości”, który jest pierwszą zapowiedzią jej ósmej płyty. Album ukaże się już we wrześniu. W trakcie wizyty w Radiu ZET artystka opowiedziała nieco więcej na temat nowego utworu i brzmienia nadchodzącego krążka.

Na płycie „Bang!” skupiałam się głównie na tematach społecznych, natomiast na mojej nowej płycie wróciłam trochę do sentymentalnych i romantycznych korzeni. „Tyyyle Miłości” to też jest ukłon w stronę mojej płyty „Trans Misja”, która nadal gra w moim sercu — powiedziała Reni Jusis i dodała: —Zatęskniłam za melodią, za taką klasyczną kompozycją i „Tyyyle Miłości” jest przykładem takie klasycznej piosenki z szerokim refrenem. Mam nadzieję, że będzie to postrzegane jako hołd w stronę brzmień lat osiemdziesiątych.

Reni Jusis opowiedziała także m.in. o podejściu do przeszłości i swoich starszych płyt. W trakcie wywiadu Marcin Wojciechowski zapytał również artystkę, czy uważa się za klubową ikonę polskiej muzyki.

Autorka przebojów „Zakręcona” i „Kiedyś cię znajdę” zdradziła, że premierze płyty będzie towarzyszyła jesienna trasa koncertowa.

RadioZET.pl/PK