Zamknij

Ric Ocasek nie żyje. Lider słynnego zespołu The Cars zmarł w wieku 75 lat

Piotr Krajewski
16.09.2019 09:49
Ric Ocasek nie żyje lider i wokalista zespołu The Cars zmarł w wieku 75 lat
fot. Andrew H. Walker/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Ric Ocasek nie żyje. Lider i wokalista słynnego zespołu The Cars zmarł w wieku 75 lat. Mężczyzna został znaleziony martwy w niedzielę w swoim mieszkaniu w Nowym Jorku.

Ric Ocasek nie żyje. Był gwiazdą zespołu The Cars

Nie żyje Ric Ocasek, lider, wokalista i autor tekstów popularnego w latach osiemdziesiątych amerykańskiego zespołu The Cars. W niedzielę mężczyzna został znaleziony martwy w swoim apartamencie na Manhattanie w Nowym Jorku. Miał 75 lat.

Przyczyna śmierci Rica Ocaseka z The Cars nie jest na ten moment znana, ale muzyk zmarł najprawdopodobniej z przyczyn naturalnych.

Największe hity The Cars

Ric Ocasek i jego zespół The Cars cieszyli się największą popularnością w latach osiemdziesiątych. Albumy grupy niejednokrotnie pokryły się wielokrotną platyną w Stanach Zjednoczonych, a piosenki robiły furorę na listach przebojów. Do największych hitów The Cars należą utwory „Drive”, „Shake It Up”, „Magic” i „You Might Think”. Za teledysk do tego ostatniego grupa otrzymała nagrodę MTV Video of the Year.

Pod koniec lat osiemdziesiątych zespół The Cars się rozpadł. W 2011 roku grupa ogłosiła wznowienie działalności i wydała siódmą płytę zatytułowaną „Move Like This”.

Za swoje zasługi dla muzyki Ric Ocasek i pozostali członkowie The Cars zostali wprowadzeni do prestiżowego Rock And Roll Hall Of Fame, gdzie trafiają wyłącznie najwięksi artyści w historii.

RadioZET.pl/PAP/PK