Zamknij

Rickie Lee Reynolds nie żyje. Gitarzysta Black Oak Arkansas chorował na COVID-19

06.09.2021 10:12
Znicz
fot. shutterstock.com

Rickie Lee Reynolds nie żyje. Gitarzysta znany z rockowej grupy Black Oak Arkansas miał 72 lata. Przed śmiercią był hospitalizowany ze względu na COVID-19.

Rickie Lee Reynolds nie żyje. Muzyk był gitarzystą kultowego zespołu Black Oak Arkansas wykonującego southern rock. Artysta zmarł w wieku 72 lat.

Rickie Lee Reynolds nie żyje. Gitarzysta miał 72 lata

Śmierć muzyka potwierdziła Amber Lee, córka muzyka. Reynolds podobno przed śmiercią trafił do szpitala ze względu na silne objawy COVID-19. Przyczyną śmierci gitarzysty była niewydolność nerek oraz zatrzymanie akcji serca.

Jak pisze Amber Lee w swoim poście na Facebooku:

Niestety serce taty dzisiaj zatrzymało się znowu, lekarze tym razem nie byli w stanie go reanimować. Wszyscy jesteśmy załamani tą ogromną stratą. Czujemy, że świat stał się zimniejszy i pusty bez jego obecności wśród nas.

Rickie Lee Reynolds nie żyje. Kim był gitarzysta Black Oak Arkansas?

Reynolds był jednym z założycieli Black Oak Arkansas, stworzył zespół z wokalistą Ronniem Smithem, gitarzystami Stanleyem Knightem, Harveyem Jettą, basistą Patem Daughertym i perkusistą Waynem Evansem. Muzycy nagrali debiutancki album w 1971 roku. Płyta pokryła się złotem i zajęła 127. miejsce na liście Billboard 200.

Zespół wydał 8 albumów studyjnych przez następne 5 lat. Muzycy zagrali na jednej scenie z Bruce’em Springsteenem, Tedem Nugentem, The Eagles czy Aerosmith.

Reynolds opuścił grupę po wydaniu "Balls of Fire" w 1976 roku. Powrócił do zespołu w 1984 roku i grał w szeregach Black Oak Arkansas do śmierci. W 2019 roku ukazała się ostatnia płyta formacji "Underdog Heroes".

RadioZET.pl/ultimateclassicrock.com