Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rihanna będzie miała swoją własną ulicę!

17.10.2017 16:19

Rihanna jest dumą niewielkiego Barbadosu, małego państwa wyspiarskiego w Ameryce Środkowej. To właśnie tam urodziła i wychowała się jedna z najsłynniejszych obecnie gwiazd muzyki. Władze kraje postanowiły uhonorować artystkę w wyjątkowy sposób – już niedługo nazwą jej imieniem jedną z ulic w stolicy.

Rihanna będzie miała swoją własną ulicę! fot. all_image / ons.pl

Ulica Westbury New Road w Bridgetown, przy której dorastała 29-letnia piosenkarka, zmieni swoją nazwę na Rihanna Drive.

Jak poinformowało tamtejsze ministerstwo turystyki, nadanie ulicy imieniem artystki ma nastąpić 30 listopada – w święto narodowe Barbadosu. Wydarzeniu będzie towarzyszyć dwugodzinna uroczystość, na której pojawi się Rihanna i Freundel Stuart, premier kraju.

Tego dnia, w 1966 roku, wyspa oficjalnie odłączyła się od imperium brytyjskiego. Od tamtej pory państwo obchodzi wtedy Dzień Niepodległości.

Jej single królują na listach przebojów

Mimo nie tak długiej kariery, Rihanna może pochwalić się już wieloma osiągnięciami. Jej czternaście singli dotarło na sam szczyt amerykańskiej listy Billboardu – żaden inny tak młody artysta nie dokonał czegoś takiego. Piosenkarka przegrywa jedynie z Mariah Carey (18) i The Beatles (20).

Barbadoska to także 8-krotna zdobywczyni prestiżowej nagrody Grammy. Swoją pierwszą statuetkę otrzymała w wieku 19 lat za przebój „Umbrella”, który pierwotnie został stworzony z myślą o Britney Spears. Gwiazda odrzuciła jednak utwór.

RadioZET.pl/billboard.com/PK

Oceń
Tagi