Zamknij

Rihanna bojkotuje Super Bowl 2019. Artystka odmówiła występu!

Redakcja
22.10.2018 13:59
Rihanna
fot. FaceToFace/REPORTER/East News

Rihanna nie wystąpi podczas Super Bowl Halftime Show w lutym 2019 roku. Artystka odrzuciła propozycję organizatorów. Jej decyzja jest gestem poparcia dla zawodnika ligi NFL Colina Kaepernicka, który w 2016 roku rozpoczął protest przeciwko dyskryminacji rasowej i brutalności policji w USA.

Rihanna odmówiła występu na Super Bowl 2019

O występie podczas Super Bowl Halftime Show marzy wielu artystów. Okazuje się, że niektórzy z nich potrafią odrzucić tak kuszącą propozycję.

Jak informują zagraniczne media, Rihanna zdecydowała się odrzucić ofertę występu w przerwie finałowego meczu o mistrzostwo w futbolu amerykańskim, który ma odbyć się w lutym 2019 roku.

Piosenkarka zrobiła to na znak protestu przeciwko działaniom NFL. W 2016 roku Colin Kaepernick, jeden z zawodników amerykańskiej ligi, uklęknął na boisku podczas hymnu Stanów Zjednoczonych. W ten sposób sportowiec zamanifestował swój sprzeciw wobec dyskryminacji rasowej i brutalności policji w stosunku do ludności afroamerykańskiej w USA. Kaepernick został wyrzucony z NFL i mocno skrytykowany przez samego Donalda Trumpa.

Decyzja Rihanny musiała zszokować organizatorów Super Bowl Halftime Show. Podobno niedługo później zaproponowali występ Pink, która miała ostatecznie również odmówić.

Okazuje się, że decyzja Rihanny jest mocno chwalona przez inne gwiazdy. Amy Schumer, jedna z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich aktorek komediowych, popiera decyzję Barbadoski i nawołuje także Maroon 5 do bojkotu. To właśnie ten zespół ma wystąpić w trakcie przyszłorocznego Super Bowl Halftime Show. Aktorka potwierdziła również, że nie weźmie udziału w żadnej reklamie emitowanej w dniu finałowego meczu.

Maroon 5 wystąpią na Super Bowl Halftime Show 2019

Zespół Maroon 5 ma być przyszłoroczną gwiazdą Super Bowl Halftime Show, czyli muzycznego występu w przerwie finałowego meczu o mistrzostwo w futbolu amerykańskim. Odbędzie się on 3 lutego 2019 roku w Atlancie.

Finał NFL to nie tylko wielkie wydarzenie sportowe, ale także popkulturowe. Kilkunastominutowy koncert, który jest szeroko komentowany później w mediach, ogląda rokrocznie ponad 100 milionów ludzi.

Podczas wielkiego święta futbolu amerykańskiego wystąpili już tacy artyści jak Britney Spears, Michael Jackson, U2, Justin Timberlake, The Rolling Stones, Prince, Bruce Springsteen, Madonna, Beyoncé, Bruno Mars, Red Hot Chili Peppers, Katy Perry, Coldplay, Lady Gaga i Justin Timberlake.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/who.com.au,thefader.com/PK